Laptopy poleasingowe dla grafików

Laptopy poleasingowe dla grafików

Wiele osób słysząc o laptopach poleasingowych, uważa, że to gorszy sprzęt. Na szczęście nie jest to prawda!  Co więcej, na sprzęt poleasingowy bardzo często możemy otrzymać nawet roczną gwarancję. W ten sposób mamy możliwość spokojnego użytkowania bez obaw, że coś się uszkodzi. Jednak czy warto zakupić laptop poleasingowy dla grafików? Czy używany komputer z wyższej półki to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy!

Laptopy poleasingowe do grafiki

Jak wiadomo, sprzęt poleasingowy jest znacznie tańszy od modeli nowych. Niekiedy laptopy używane wyglądają zupełnie jak nowy sprzęt i tak działają. Z tego względu graficy mogą śmiało wybierać tego typu urządzenia. Sprawdzajmy jednak, jak długo poprzedni właściciel korzystał z danego modelu, a także, do czego był wykorzystywany. Niekiedy do biur kupowane są modele bardzo zaawansowane technologiczne, a po roku wymieniane na nowe. Taki komputer warto kupić, ponieważ nie był mocno eksploatowany. Warto wybrać także z oferty laptopów powystawowych – te używane są naprawdę sporadycznie, czasami dostępne są modele jeszcze zapakowane oryginalnie u producenta.

Laptopy poleasingowe do grafiki

Laptop poleasingowy dla grafików

Jakie jednak powinny być laptopy poleasingowe dla grafików? Każdy grafik wybierający laptop dla siebie powinien rozważyć szereg podzespołów, jakie powinien mieć dany model. Zazwyczaj są to komputery posiadające procesory Intel Core i7 lub i9 oraz dodatkowe karty grafiki takie jak GeForce GTX 1660 SUPER GAMING 6GB OC. Podstawą jest również szybki dysk SSD oraz minimum 16GB pamięci RAM. Wielu grafików docenia także podświetlaną klawiaturę, która znacznie poprawia komfort pracy w nocy.

Dla grafika bardzo ważne jest również odwzorowanie kolorów przez matrycę. W tym wypadku prym wiodą MacBooki posiadające matrycę Retina. Niemniej jednak dobrze sprawują się modele z matrycą IPS o bardzo dużej rozdzielczości i dobrym odwzorowaniem barw. Graficy również wybierają matryce błyszczące, ponieważ lepiej odwzorowują barwy. Niestety odbijają światło zewnętrzne, co może utrudniać pracę. Z tego względu możemy wybrać matryce matowe, które nie odbijają zewnętrznego światła, lecz odzwierciedlają mniej kolorów w porównaniu z modelami błyszczącymi.

Takie modele są niestety bardzo drogie i nie zawsze stać młodego grafika na zakup takiego laptopa. Z tego względu dobrym pomysłem dla grafika jest znalezienie laptopa poleasingowego, który będzie znacznie tańszym rozwiązaniem od zakupu nowego. Dzięki temu możemy zakupić solidny sprzęt w przystępnej cenie i w dodatku odpowiednio zabezpieczony.


Add address

Polska