Laptop poleasingowy dla grafika

Laptop poleasingowy dla grafika

Zakup laptopa to spory wydatek. Czy to ma być budżetowe urządzenie, czy też zaawansowany komputer, trzeba się liczyć z wydatkiem powyżej 2000zł. Z tego względu wielu ludzi decyduje się na zakup używanych, o wiele tańszych laptopów, które mogą równie dobrze działać co nowe ze sklepu. Biorąc to pod uwagę takie osoby, jak graficy bardzo często wybierają laptopy poleasingowe do grafiki z czystej oszczędności.

Jaki powinien być laptop poleasingowy dla grafików?

Zawód grafika wymaga obsługi wielu programów komputerowych, takich jak Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe After Effects lub też Corel. Jest to oprogramowanie wymagającej dużej ilości pamięci RAM, silnego procesora oraz wydajnej karty grafiki nadającej się do tworzenia grafiki 3D. Prawidłowo skonfigurowany laptop może posiadać między innymi procesor Intel Core i7 lub i9 albo AMD Ryzen 7. Co więcej, laptop poleasingowy graficzny musi mieć minimum 16 GB pamięci RAM.

Podstawą jest oczywiście wspominana już karta grafiki. Może to być Geoforce GTX bądź RTX. Bardzo często stosuje się trochę tańsze rozwiązanie, a mianowicie grafikę AMD Radeon RX lub mocniejszą RX Vega.

Nie zapominajmy oczywiście o wydajnym dysku SSD minimum 1T. Im większa pojemność dysku, tym lepiej, ponieważ pliki graficzne są bardzo duże.

Jaka matryca do laptopa dla grafika?

Wybierając laptopy poleasingowe graficzne, trzeba rozważyć rozmiar ekranu, a także jego technologię. Każdy grafik doceni przekątną ekranu 17,3”, ponieważ na większym ekranie znacznie wygodniej jest pracować nad najdrobniejszymi szczegółami. Sama matryca musi oferować rozdzielczość Full HD, a także szerokie kąty IPS, aby nie tracić różnic kontrastu, patrząc w różnych perspektywach. Warto wspomnieć o tym, że Laptopy MacBook Pro posiadają ekrany Retina, które pokrywają 100% palety sRGB, co gwarantuje niesamowitą jakość obrazów.

Czy opłaca się zakup laptopa poleasingowego dla grafika?

Odpowiadając na to pytanie, trzeba porównać ceny komputerów tej samej marki o podobnych podzespołach, jakie można zakupić w sklepie z używanym sprzętem oraz nowym. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć różnicę. Sprzęt poleasingowy jest znacznie tańszy, a przy tym wielu sprzedawców oferuje minimum 12 miesięcy gwarancji, co zapewnia komfortowe i bezpieczne użytkowanie używanego sprzętu komputerowego.

Sprzęt poleasingowy lub outletowy niekiedy jest w doskonałym stanie i posiada nowoczesne podzespoły, które powinny zadowolić nawet bardzo zaawansowanych grafików. Z tego względu można śmiało stwierdzić, iż z pewnością opłaca się zakup laptopa poleasingowego dla grafika.


Add address

Polska