Mackbook Pro czy Mackbook Air – który wybrać?

Macbook pro macbook air porównanie

Mackbook Pro czy Mackbook Air – który wybrać?

Wiele osób uważa urządzenia marki Apple za wyznacznik jakości oraz niezawodności. Takie jednostki wybierają więc laptopy z oprogramowaniem ios, aby wykorzystywać je do pracy i nauki. Niestety nie każdy wie dokładnie, co ma do zaoferowania Mackbook, czyli laptop marki Apple. Stając więc przed wyborem Mackbook Air czy Mackbook Pro musimy wiedzieć, co obie serie mają nam do zaoferowania. Postaramy się więc przybliżyć różnice pomiędzy tymi dwoma modelami.

Macbook pro, macbook air różnice

Mackbook Air jest to laptop z jedną z najwydajniejszych baterii wśród produktów marki Apple. Akumulator jest w stanie zapewnić do 12h wydajnej pracy, a w trybie czuwania laptop może działać do 30 dni. Sama budowa urządzenia jest lekka około 1.3 kg oraz niewielka – matryca to jedynie 13”. Komputer jest wyposażony w dwa porty usb umożliwiające podpięcie akcesoriów peryferyjnych. Warto także wspomnieć, że ten model to najbardziej atrakcyjna spośród oferowanych Macbooków. Konfiguracja laptopa pozwala na bezproblemowe przeglądanie internetu, tworzenie prezentacji i obsługę arkuszów kalkulacyjnych. Laptopy serii Air wyposażone są w procesor Intel Core, procesor graficzny Graphics 6000, a także dysk SSD.

Macbook pro, macbook air różnice

Przeciwieństwem serii Air jest Mackbook Pro, czyli laptop ze znacznie lepszą grafiką i matryca LED Retina z szeroką gamą kolorów P3. Laptopy Pro posiadają także klawiaturę motylkową drugiej generacji, która zapewnia znacznie lepszą stabilność w przeciwieństwie do mechanizmów nożycowych.  Należy także wspomnieć o szerokim gładziku umożliwiającym wygodne wykonywanie gestów oraz klikanie. 15” matryca to nie jedyna z zalet tego laptopa. W tym modelu znajdziemy również Touch Bar – klawisze funkcyjne u góry klawiatury, śledzące działanie użytkownika, a następnie dostosowujące się do nawyków właściciela laptopa podsuwając narzędzia, których w danej chwili potrzeba. Są to na przykład regulatory głośności i jasności. Model ten można również zakupić w wersji 13 cali.

Macbook Pro i Macbook Air – porównanie

Znając różnice pomiędzy poszczególnymi seriami, powinniśmy mieć znacznie ułatwioną drogę wyboru. Warto wspomnieć, iż jaką wersję nie wybierzemy, każda będzie posiadała doskonale zoptymalizowany system operacyjny a ponadto solidną aluminiową obudowę zapewniającą doskonałą pracę w każdych warunkach. Dodatkową cechą wspólną jest niewielka waga urządzeń oraz długotrwała praca na baterii.

Jaki jednak nie wybierzecie model, będzie on doskonale służył każdemu w przeróżnych warunkach i sytuacjach.


Add address

Polska