iPad Pro 10.5-cala recenzja

iPad Pro 10.5-cala recenzja

iPad Pro 10.5-cala recenzja – co nam powie o tym urządzeniu? Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem wyniki testu nowego iPada Pro w naszym laboratorium, pomyślałem, że to duży błąd. Ten nowy 10,5-calowy tablet osiągnął tak wysoką wydajność, że zdmuchnął większość laptopów. W rzeczywistości iPad Pro pali nowego 12-calowego MacBooka i rywalizuje z 13-calowym MacBookiem Pro. Tak potężny jest nowy układ A10X Fusion w tym 1-funtowym silniku.

Ale co możesz zrobić z całą tą mocą? W rzeczywistości więcej niż myślisz. W tym wykonywanie zaawansowanych edycji zdjęć w ruchu. Edycja i przetwarzanie wideo w kilka sekund zamiast minut oraz tworzenie bardzo szczegółowych rysunków. Oczywiście za pomocą Apple Pencil z zerowym opóźnieniem, częściowo dzięki nowemu wyświetlaczowi, który dynamicznie skaluje jego częstotliwość odświeżania. Pomimo nieco większego ekranu niż wcześniej, iPad Pro nadal nie jest świetnym zamiennikiem laptopa, nawet jeśli dodasz opcjonalną klawiaturę. Ale to równanie może bardzo zmienić się, gdy jesienią tego roku pojawi się przyjazne dla wielozadaniowości oprogramowanie iOS 11.

Moc bicia laptopa

Układ A10X Fusion wewnątrz iPada może być najmocniejszym procesorem mobilnym, jaki kiedykolwiek powstał. Sześciordzeniowy procesor i 12-rdzeniowy układ GPU zapewniają niesamowitą moc, biorąc pod uwagę wąski profil iPada Pro. Jednym z powodów, dla których iPad Pro jest tak szybki, jest sposób, w jaki Apple zaprojektował układ.

W rezultacie powstał tablet, który pokonuje większość laptopów z systemem Windows w teście Geekbench 4, który mierzy ogólną wydajność. IPad Pro uzyskał niesamowicie wysoką wartość 9233 w wielordzeniowej części testu. To ponad dwukrotnie więcej niż tablet Galaxy Tab S3 z układem Snapdragon 820. Bardziej imponujące jest to, że znak iPada Pro jest o 42 procent szybszy niż notebook Dell XPS 13 z procesorem Core i5 7. generacji (6498) i 17 procent szybszy niż HP Spectre z procesorem Core i7 (7,888).

IPad Pro również krąży wokół 12-calowego MacBooka z procesorem Core m3 (6 853), a nawet rywalizuje z najnowszym 13-calowym MacBookiem Pro w tym teście z chipem Core i7, który ma 9,213. (Porównamy wydajność Surface Pro z iPadem Pro, gdy będziemy mogli przetestować poprzednią wersję 2 w 1).

To prawda, że ​​szybkość bitów pliku na MacBooku Pro była wyższa, co spowodowało dwukrotny rozmiar pliku (80 MB w porównaniu do 40 MB), ale fakt, że iPad Pro mógł wykonać to zadanie tak szybko, jest oszałamiający.

IPad Pro to także bestia graficzna. Tablet uzyskał 52 353 punktów w teście 3DMark Ice Storm Unlimited Benchmark, który osiągnął stosunkowo słaby poziom 20 891. IPad Pro ponownie pokonał Dell XPS 13 (49 214), ale nie HP Spectre (67 318). Podczas gry w Transformers Forged Fight, która została zoptymalizowana pod kątem układu A10X, doświadczyłem jedwabiście gładkiej gry, przekształcając Optimus Prime w ciężarówkę i uderzając w Starscream.

Wyświetlacz Retina z ProMotion: podnoszenie poprzeczki

Dla jasności, 10,5 cala nie będzie wystarczająco duży dla większości osób, które chcą wymienić laptopa.

Podczas przewijania w Safari lub po prostu przewracania stron aplikacji zauważyłem jeszcze płynniejszą pracę w porównaniu do iPhone’a 7 Plus. To samo dotyczy szczypania w celu powiększania zdjęć; jest to najbliższa rzecz, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem, czując się jak przedłużenie ekranu.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, ekran 2224 x 1668 pikseli zapewnia olśniewające kolory i ostry jak brzytwa obraz. Oglądając zwiastun Ligi Sprawiedliwości, mogłem dostrzec wszystkie ostre kąty w srebrnym metalowym garniturze Cyborga, a świecące czerwone centrum naprawdę wyskoczyło.

Apple Pencil: doskonała wydajność

Lag jest wrogiem każdego dobrego artysty lub notatnika. A Apple niemal wyeliminowało go za pomocą Apple Pencil (99 USD) na nowym iPadzie Pro. Ta sama technologia ProMotion, która umożliwia ekranowi zwiększenie częstotliwości odświeżania, pozwala również na płynniejsze rysowanie i pisanie. Apple Pencil wyczuwa siłę do tworzenia ciemniejszych lub jaśniejszych linii, a także kąt dłoni do tworzenia efektów cieniowania.

Sprawdź naszą aktualną ofertę!

 

 


Add address

Polska