Czy warto kupić używanego MacBooka w 2024 roku? - Exact Solution Electronics

Czy warto kupić używanego MacBooka w 2024 roku?

Przy stale rozwijającej się technologii, elegancki i wydajny MacBook ma niezaprzeczalny urok. Jednak w 2024 roku cena zupełnie nowych laptopów jest często wysoka i poza zasięgiem większości ludzi, więc tutaj pojawia się wejście używanych MacBooków, które są odpowiednio przetestowane i zatwierdzone przez Apple , My jednak zajmiemy się kwestią używanego MacBooka. Czy warto go kupić w 2024 roku? Jeśli tak, to na co zwrócić uwagę dokonując wyboru?

Używany MacBook –– czy warto płacić tyle, co za nowy sprzęt innych marek?

Urządzenia od Apple mają szereg zalet, które doceniają nawet ich przeciwnicy. Sprzęt ten wyposażony jest w najwyższej klasy podzespoły. Specjaliści zgodnie twierdzą, że laptopy MacBook Pro należą do najlepszych komputerów mobilnych, jeśli chodzi o parametry ich wyposażenia. Co więcej, jeśli rozważasz zakup używanego MacBooka i to, czy warto w niego inwestować, powinieneś wziąć pod uwagę również wytrzymałość obudowy tych urządzeń.

Oferta Apple w zakresie laptopów jest dziś bardzo bogata. Dlatego też trudno bez końca wymieniać wspólne cechy urządzeń tej marki. Poszczególne modele są mocno zróżnicowane, ze względu na przeznaczenie dla różnych grup użytkowników. O ile MacBooki z serii Pro to urządzenia dla użytkowników o wysokich wymaganiach względem parametrów podzespołów, o tyle np. MacBook’iAir to propozycja głównie dla użytkowników mobilnych. Laptopy MacBook Air cechuje zgrabna sylwetka i niewielka waga.

Używany MacBook –– na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Trudno udzielić uniwersalnej porady tym, którzy chcą kupić używany MacBook na co zwrócić uwagę w kwestii parametrów, gdyż każdy ma inne potrzeby. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą, który dobierze dla Ciebie konkretny model – zadzwoń na numer +48 608 694 244. Skupimy się natomiast na zagadnieniach formalnych. Jeśli chcesz kupić pewny, niezawodny sprzęt, wybierając używany MacBook, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Czy podany jest kod producenta? –– Jest to gwarancja oryginalności urządzenia,
  • Czy sprzedawca jest zaufany? –– Sprawdź opinie na jego temat,
  • Czy urządzenie objęte jest gwarancją? –– Im dłuższy czas gwarancji, tym większa pewność, co do wysokiej jakości sprzętu,
  • Czy sprzęt jest poleasingowy czy powystawowy, a może wersja outlet? –– używany nie zawsze znaczy to samo, warto znaleźć laptopy, które mimo że nie posiadają statusu nowy, nigdy nie były użytkowane, lub służyły krótko jako model pokazowy w sklepie.

Używany MacBook –– czy warto go kupić?

Poleasingowe MacBooki to okazja cenowa dla każdego, kto chce wejść w posiadanie sprzętu Apple, jednocześnie nie przepłacając za markę. Nie ma bowiem wątpliwości, że nowe MacBooki to urządzenia bardzo drogie. Sprzęt używany dostępny jest w cenach nawet o kilkadziesiąt procent niższych. Jednocześnie często są to laptopy używane jedynie przez krótki okres lub też powystawowe, których wydajność jest identyczna, jak laptopów nowych. Tym samym zakup używanego MacBooka’a to często doskonały interes. Sprawdź naszą ofertę sprzętów nowych i używanych z gwarancją i możliwością bezpłatnego zwrotu oraz darmową dostawą.

Powrót do blogu