Mackbook Pro czy Mackbook Air – który wybrać? - Exact Solution Electronics

Mackbook Pro czy Mackbook Air – który wybrać?

Wiele osób uważa urządzenia marki Apple za wyznacznik jakości oraz niezawodności. Takie jednostki wybierają więc laptopy z oprogramowaniem ios, aby wykorzystywać je do pracy i nauki. Niestety nie każdy wie dokładnie, co ma do zaoferowania Mackbook, czyli laptop marki Apple. Stając więc przed wyborem Mackbook Air czy Mackbook Pro musimy wiedzieć, co obie serie mają nam do zaoferowania. Postaramy się więc przybliżyć różnice pomiędzy tymi dwoma modelami.

Macbook pro, macbook air - różnice

Cechy MacBook Pro  MacBook Air
Konstrukcja i przenośność Nieco duża, aluminiowa obudowa z wyświetlaczem Retina. Ultracienki i lekki, elegancki kształt klina.
Wydajność Wydajne procesory (do 10-rdzeniowych), dedykowane opcje GPU. Zintegrowana grafika i wysoka energooszczędność
Wyświetlacz Wyświetlacz Retina o wyższej rozdzielczości i jaśniejszych kolorach. Najwyższa wydajność kolorów dzięki wyświetlaczowi Retina 
Przechowywanie Dostępne opcje większej pojemności. Ograniczone opcje przechowywania z naciskiem na lekkie użytkowanie.
Porty Różne porty, w tym Thunderbolt i USB-C. Ograniczona liczba portów, głównie USB-C z kilkoma wariantami
Żywotność baterii Ogólnie krótszy czas pracy na baterii ze względu na wyższą wydajność. Dłuższa żywotność baterii, zoptymalizowana pod kątem wydajności.
Przeznaczenie Tworzenie treści, zadania zawodowe i intensywne przetwarzanie danych Codzienne zadania, przenośność i ogólne zastosowanie

Eksploracja rozróżnień:

Konstrukcja i przenośność:

Cienki profil i lekka konstrukcja MacBooka Air sprawiają, że jest on ładniejszy i łatwiejszy do przenoszenia, podczas gdy MacBook Pro ma nieco cięższą, ale solidniejszą konstrukcję.

Wydajność:

MacBook Pro jest wyposażony w wydajne procesory i, w niektórych modelach, dedykowane karty graficzne, dzięki czemu idealnie nadaje się do zadań wymagających dużej ilości zasobów, takich jak edycja wideo i projektowanie graficzne. MacBook Air, wyposażony w energooszczędne procesory, jest przeznaczony dla bardziej nieformalnych użytkowników o mniejszych potrzebach obliczeniowych.

Wyświetlacz:

Oba modele mają imponujące wyświetlacze Retina, ale MacBook Pro często oferuje wyższą rozdzielczość i jaśniejsze kolory, zaspokajając potrzeby profesjonalistów, którzy wymagają najwyższej jakości obrazu.

Przechowywanie:

Modele MacBook Pro oferują zazwyczaj większą pojemność pamięci masowej, dzięki czemu mogą być używane przez użytkowników o dużych wymaganiach w zakresie przechowywania danych i multimediów.

Porty:

MacBook Pro jest wyposażony w wiele portów, oferując możliwość podłączenia wielu urządzeń jednocześnie, podczas gdy MacBook Air ma ograniczoną liczbę portów, koncentrując się na portach USB-C.

Czas pracy na baterii:

MacBook Air charakteryzuje się wysoką wydajnością baterii, zapewniając dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. MacBook Pro, wyposażony w wydajniejsze podzespoły, może mieć krótszy czas pracy na baterii

Przeznaczenie:

MacBook Pro jest przeznaczony dla profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników wykonujących wymagające zadania, podczas gdy MacBook Air zaspokaja potrzeby codziennych użytkowników, dla których priorytetem jest przenośność.

Macbook Pro czy Macbook Air - który jest lepszy?

Znając różnice pomiędzy poszczególnymi seriami, powinniśmy mieć znacznie ułatwioną drogę wyboru. Warto wspomnieć, iż jaką wersję nie wybierzemy, każda będzie posiadała doskonale zoptymalizowany system operacyjny a ponadto solidną aluminiową obudowę zapewniającą doskonałą pracę w każdych warunkach. Dodatkową cechą wspólną jest niewielka waga urządzeń oraz długotrwała praca na baterii.

Jaki jednak nie wybierzecie model, będzie on doskonale służył każdemu w przeróżnych warunkach i sytuacjach.

Powrót do blogu