Recenzja Apple AirPods 2 - Exact Solution Electronics

Recenzja Apple AirPods 2

Dzięki obsłudze Hey Siri i ulepszonemu chipsetowi AirPods drugiej generacji należą do najlepszych bezprzewodowych wkładek dousznych na rynku.

AirPods drugiej generacji firmy Apple są bardziej wyrafinowaniem niż przeprojektowaniem oryginalnego modelu, ale jestem pewien, że jest ich wystarczająco dużo, by kusić konsumentów.

Układ H1 sprawia, że ​​nowe AirPods są szybsze, bardziej responsywne i zdolne do obsługi aktywacji Siri bez użycia rąk, poprawiając wiodącą w branży wrażenia, jakie Apple stworzył w 2016 roku, a tym razem też jest ładowanie bezprzewodowe – cóż, przynajmniej było do czasu wydanie trzeciej generacji AirPods, w którym to momencie Apple wycofał ze sprzedaży wariant bezprzewodowego ładowania AirPods 2.

Ale pomimo tego, że zapewniają świetne ogólne wrażenia, AirPods drugiej generacji nie są idealnymi słuchawkami dousznymi dla wszystkich.

Projekt: Czekaj, znowu co nowego?

Będziesz miał trudności z zauważeniem fizycznych różnic między AirPods pierwszej i drugiej generacji, a to dlatego, że pod względem wzornictwa nie ma prawdziwej zmiany. To nie jest zła rzecz; jasne, biało-chromowe AirPods są w tym momencie kultowe, mają czysty, ekskluzywny wygląd i długie łodygi, które wraz z wycięciem iPhone'a stają się dużą częścią historii projektowania Apple.

Same wkładki douszne są bardzo wygodne, nie wystają zbyt daleko w kanałach usznych, a trzonek, który tak wielu innych producentów porzuciło, nie tylko pomaga utrzymać słuchawki w uszach, ale także poprawia technologię kształtowania wiązki. Dzięki temu łatwo je wkładać i wyjmować, a prostota jest często niedoceniana przez konsumentów, zwłaszcza w porównaniu z mniejszymi wkładkami dousznymi, takimi jak Pixel Buds.

Oczywiście prostota AirPods ma wadę: nie zapewniają idealnego uszczelnienia dla wszystkich. Uszy, podobnie jak odciski palców, są dość wyjątkowe, więc stworzenie projektu, który działa dla każdego, jest wyzwaniem. Apple wykonał godną podziwu pracę, ale nie jest idealny. Przez większość czasu pozostają bezpieczne, ale odkryłem, że muszę od czasu do czasu dostosowywać pozycję wkładek dousznych, aby uzyskać optymalne uszczelnienie.

Nie mogę pomóc, ale zastanawiam się, jak bardzo poprawiłoby się wrażenia, gdyby Apple zawierał wymienne wkładki douszne, tak jak w przypadku doskonałych AirPods Pro, zapewniając bezpieczniejszą szczelność, a jednocześnie zapewniając pasywną eliminację szumów.

I podobnie jak same pąki, konstrukcja etui ładującego AirPod pozostała w dużej mierze niezmieniona.

Etui ładujące jest dobrze zaprojektowane, ma satysfakcjonującą uszczelkę magnetyczną, która zapewnia bezpieczeństwo pąków i ładowanie kontaktowe, aby je doładować, a jednocześnie jakoś udaje się spakować baterię zapewniającą 24 godziny ładowania w wyjątkowo małej obudowie.

Początkowo dostępna była bardziej ekskluzywna obudowa z bezprzewodowym ładowaniem i diodą LED z przodu, która informowała, kiedy się ładuje, ale Apple wycofał je ze sprzedaży, gdy wypuścił zaktualizowane AirPods trzeciej generacji, co oznacza, że ​​można uzyskać tylko podstawowe ładowanie z obsługą Lightning już teraz.

Funkcje: Chodzi o łatwość użytkowania

Głównym powodem, dla którego ludzie tak bardzo lubią AirPods, jest prawdopodobnie nie jakość dźwięku, ale łatwość użytkowania i ogólne wrażenia, jakie zapewniają bezprzewodowe słuchawki douszne.

Proces konfiguracji zajmuje kilka sekund; otwórz pokrywę etui ładującego, odblokuj iPhone'a lub iPada (z systemem iOS 12.2 lub nowszym) i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby sparować urządzenie ze smartfonem i połączyć je z Apple ID. Od tego momentu będzie mógł automatycznie łączyć się z dowolnym urządzeniem Apple powiązanym z Twoim Apple ID.

Ale to nie tylko konfiguracja skupia się na prostocie; małe funkcje, takie jak automatyczne wstrzymywanie muzyki po wyjęciu wkładki dousznej i wznawianie odtwarzania po jej ponownym włożeniu lub automatyczne przełączanie z wyjścia stereo na mono bez utraty połączenia, gdy nosisz jeden AirPod, sprawiają, że AirPod doświadczenie wyróżnia się praktycznie z każdej innej pary prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych na rynku.

Zostało to dodatkowo ulepszone w przypadku słuchawek AirPods drugiej generacji dzięki ulepszonemu chipsetowi H1, wprowadzając ulepszenia synchronizacji i responsywności, które zapewniają ogólnie szybsze wrażenia, co pozwoli na łączność z niskimi opóźnieniami podczas grania w gry i oglądania filmów – około 30 procent mniej niż oryginały, według Apple.

Układ H1 zapewnia również wydłużenie żywotności baterii, ale nie jest to tak wyraźne, jak można by się spodziewać; podobnie jak oryginały, słuchanie muzyki trwa średnio pięć godzin, ale średni czas rozmów wydłużył się z dwóch do trzech godzin. To prawdopodobnie nie jest ekscytujące dla wszystkich, ale to dobra wiadomość dla rozmówców wśród nas – zwłaszcza dla tych, którzy przez cały dzień utknęli na wirtualnych spotkaniach.

Nie ma żadnej zmiany w 24-godzinnym okresie użytkowania etui ładującego, ale nadal jest to średnia w branży w 2020 r., A niewiele z nich oferuje dłuższą żywotność baterii niż AirPods.

Kolejnym nowym dodatkiem jest ta sama technologia „Hej Siri”, która zawsze słucha, używana w urządzeniach iOS, iPadOS i macOS. Dzięki temu możesz aktywować wirtualnego asystenta, mówiąc po prostu „Hej Siri” – idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy masz pełne ręce roboty i musisz odpowiedzieć na przychodzący tekst, odczytany przez Siri do ucha.

Wirtualny asystent Apple działa imponująco dobrze, a to w dużej mierze za sprawą mikrofonów kształtujących wiązkę. Mikrofony wbudowane w AirPods wykonują niesamowitą pracę w filtrowaniu hałasu i skupianiu się na głosie, nawet w głośnym otoczeniu, co jest świetną wiadomością zarówno w przypadku korzystania z Siri, jak i odbierania połączeń poza domem.

Podczas moich testów z pewnością nie było żadnych skarg na czystość lub jakość połączeń od odbiorców i jest to coś, czego nie ma obecnie większość prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych na rynku. Jest powód, dla którego większość osób przeprowadzających rozmowy wideo w telewizji korzysta obecnie z AirPods!

Co najważniejsze, połączenie Bluetooth jest spójne, bez denerwujących przerw w ruchliwych obszarach sygnału, na co cierpi wielu rywali – zwłaszcza, że ​​forma wkładek dousznych staje się coraz mniejsza – więc jest to całkiem wyczyn Apple. Może to nie brzmieć dużo, ale zniweczy te denerwujące ciche chwile podczas twoich ulubionych piosenek.

Dźwięk: ten sam stary, ten sam stary

Nieco rozczarowujące, w dziale audio nie ma dużej zmiany. AirPods drugiej generacji brzmią prawie identycznie jak słuchawki pierwszej generacji, chociaż zauważyłem, że ogólna głośność wzrosła w porównaniu z oryginalnymi pąkami.

Podczas gdy niektórzy nieuchronnie będą rozczarowani, że Apple nie ulepszyło najważniejszej części produktu audio, AirPods – zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji – zapewniają dźwięk przyzwoitej jakości, po prostu nie jest najlepszy.

Podobnie jak w przypadku oryginałów, nowe AirPods są dostosowane do szerokiej gamy muzyki, chociaż wyjście jest dostosowane do faworyzowania basowych tonów. Nie stanowi to problemu dla tych, którzy kochają basową muzykę, ponieważ zapewnia bardziej wciągające wrażenia, ale robi to kosztem ogólnej przejrzystości.

Nie trzeba dodawać, że AirPods nie będą w stanie naśladować wyraźnego dźwięku wysokiej klasy słuchawek, dwukrotnie wyższej, ale nawet w podobnej cenie dostępne są teraz lepiej brzmiące bezprzewodowe słuchawki douszne.

Ale bezproblemowe połączenie z urządzeniami Apple jest ogromnym punktem sprzedaży, podobnie jak oferowane inteligentne doświadczenie. Apple bardziej koncentruje się na zapewnieniu wszechstronnego doświadczenia, od konfiguracji po codzienne użytkowanie, niż na zapewnianiu doskonałych wrażeń dźwiękowych – w każdym razie na razie.

Werdykt

AirPods drugiej generacji są bardziej iteracyjnym ulepszeniem niż przeprojektowaniem produktu – pomyśl o tym jak o ulepszeniu „S” w gamie iPhone'ów.

Fani AirPods pierwszej generacji prawdopodobnie nie znajdą tu wystarczająco dużo, aby uzasadnić aktualizację, ale to świetny czas, aby potencjalni nabywcy mogli się zanurzyć. Oprócz pakietu inteligentnych funkcji unikalnych dla oferty Apple, poprawiona szybkość połączenia, czas rozmów i obsługa Hey Siri to mile widziane ulepszenia, które często są również dyskontowane u sprzedawców zewnętrznych.

Ale chociaż AirPods z łatwością zapewniają najlepsze wszechstronne wrażenia ze wszystkich bezprzewodowych wkładek dousznych dostępnych na rynku, nie ma poprawy w dziale audio i chociaż według standardów 2016 było to świetne, w 2020 r. Na rynku dostępne są inne wkładki douszne, które zapewniają lepszą jakość dźwięku.

Wszystko sprowadza się do tego, czego szukasz; jeśli chcesz inteligentnego, płynnego słuchania, AirPods to te, do których należy się udać, ale jeśli szukasz najlepszej możliwej jakości dźwięku, możesz poszukać gdzie indziej.

Powrót do blogu