Akcesoria Find My od Apple

Akcesoria od Find My rozszerzają swoją działalność. W Lokalizatorze pojawiły się nowe przedmioty. Wszystko dobyła się bez aktualizacji systemów. Opcja ta pozwala ona na odszukiwanie akcesoriów zgodnych, ale pochodzących od innych producentów.

Jakie nowe urządzenia pojawią się w lokalizatorze? Są to między innymi rowery, słuchawki, lokalizator. To pierwsze urządzenia firm trzecich, które już lub za chwilę będą działać z siecią lokalizacji Apple i aplikacją Lokalizator.

Pierwszą pozycją jest Chipolo. Ich lokalizator a w zasadzie brelok Chipolo ONE Spot będzie współgrał z Find My, jednak będziemy musieli na niego poczekać do drugiej połowy roku. Miejmy nadzieję, że model ONE Spot nie będzie odbiegał od ceny aktualnego ONE.

 

Chipolo lokalizator ONE – Bluetooth, biały | MALL.PL

 

Elektryczne rowery VanMoof S3 oraz X3 zamówione dziś już będą działać z siecią Find My. Jednocześnie chwaląc się, że do jako pierwsi przedstawiciele z branży e-mobilności, oferują produkty zgodne z siecią Apple.

Podobnie jak Chipolo, w drugiej połowie roku pojawią się również słuchawki Belkin SOUNDFORM™ Freedom True Wireless.

Jak widać, Apple nie kazał czekać nawet na finalną wersję iOS 14.5. Niestety, choć dokumentacja Akcesoria Find My dla deweloperów akcesoriów została udostępniona ponad rok temu, to proces tworzenia oprogramowania i sprzętu zgodnego z wymogami oraz certyfikacji trochę trwa. Jednak można spodziewać się, że do końca roku takich akcesoriów zgodnych z Lokalizatorem będzie mnóstwo. Możemy spodziewać się jeszcze innych kategorii przedmiotów, jak walizki, hulajnogi, portfele.

Powrót do blogu