Apple Watch Series 7 z usprawnieniami

Z docierających do nas informacji możemy się dowiedzieć, że nowy Apple Watch Series 7 prawdopodobnie będzie miał cieńsze ramki wyświetlacza. Dodatkowo będzie wykorzystywał nową technikę laminowania, która przybliża wyświetlacz do przedniej szyby ochronnej.

Model Apple Watch Series 7 będzie również zawierał zaktualizowaną funkcję ultraszerokopasmową, tę samą technologię zastosowaną w lokalizatorach przedmiotów AirTag firmy Apple.

Apple zaprezentował swoją nadchodzącą aktualizację oprogramowania watchOS 8 na WWDC w zeszłym tygodniu, demonstrując wcześniej niewidziane funkcje, takie jak możliwość odblokowania przez Apple Watch drzwi i pokoi hotelowych. Nowe funkcje będą dotyczyć wyłącznie nadchodzącej serii 7.

Gurman wcześniej informował, że Apple pracuje nad bardziej wytrzymałym modelem zegarka Apple Watch „do sportów ekstremalnych” i że może on zostać wprowadzony na rynek już w tym roku. Jednak Gurman zrewidował teraz to oczekiwanie i mówi, że nadejdzie on najwcześniej w 2022 roku. Według raportu, Apple planuje również wprowadzenie na rynek w przyszłym roku zmienionego modelu Apple Watch SE. Apple wprowadził ten drugi model w 2020 roku jako tańszą alternatywę dla serii 6.

Na jakie nowości możemy liczyć?

W iOS 15 firma Apple wprowadziła kilka nowości w aplikacji Zdjęcia, takich jak możliwość przeglądania danych EXIF ​​dla zdjęcia. Ta ostatnia funkcja jest dostępna za pośrednictwem nowego przycisku „Informacje”. Wyświetla również pole podpisu dla wybranego zdjęcia, lokalizację, w której zdjęcie zostało zrobione i nie tylko.

Informacje o metadanych działają również jak znacznik organizujący. Jeśli wybierzecie pokazywaną lokalizację, aplikacja ‌Zdjęcia‌ przefiltruje Waszą bibliotekę zdjęć. To wszystko aby pokazać inne obrazy zapisane z tej samej aplikacji. Co oznacza, że nie musicie przewijać całej rolki aparatu aby takie znaleźć.

Nowa funkcja dodaje kolejną warstwę organizacyjną do zdjęć. Umożliwiając znalezienie wszystkich obrazów zapisanych w wątkach wiadomości lub konwersacji WhatsApp bez konieczności wchodzenia do samych aplikacji.

 

 

Powrót do blogu