Dlaczego warto kupić HomePod?

Dlaczego warto kupić HomePod? Przenośny głośnik od Apple to niewątpliwie urządzenie niebanalne. Choć niektórzy twierdzą, że to po prostu kolejny przepłacony gadżet, zdecydowanie nie możemy się z tym zgodzić. Zważając na funkcjonalność sprzętu oraz zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania, cena wcale nie wydaje się wygórowana. Zatem dlaczego warto kupić Home Pod?

HomePod – zalety głośnika od Apple

Na rynku znaleźć można setki głośników przenośnych różnych marek. Zatem czemu wybierać akurat ten od Apple? Lista zalet jest dość długa. Warto zacząć od doskonałej jakości dźwięku, dorównującej kilkukrotnie większym głośnikom. Separacja dźwięków czy basy zachwycają. Co więcej, nie ma większego znaczenia w jakim pomieszczeniu słuchasz muzyki czy też na czym położysz urządzenie. Rzecz w tym, iż omawiając Home Pod i zalety tego sprzętu, na pierwszy plan wysuwa się inteligencja urządzenia. Posiada ono zdolność dostosowywania dźwięku do otoczenia. Konstrukcja zawiera 6 mikrofonów, które odczytują dźwięk z zewnątrz, a następnie odpowiednio go dostosowują. W ten sposób dopasowywany jest bas oraz znika echo i pogłosy.

Niewątpliwie omawiamy dzisiaj urządzenie, które śmiało można nazwać inteligentnym. Dlaczego jeszcze uważamy, że taki właśnie jest Home Pod? Recenzja tego urządzenia nie może nie zawierać informacji o możliwości połączenia głośnika z innymi urządzeniami, a nawet z całą instalacją inteligentnego domu. Tym samym mając dostęp do Home Poda, z jednego miejsca możesz przykładowo decydować o muzyce w całym domu czy też regulować temperaturę powietrza w mieszkaniu. Co więcej sterowanie odbywa się głosowo. Warto podkreślić, że Home Pod doskonale wychwytuje i rozróżnia dźwięki, dzięki czemu nawet przy głośnej muzyce z pewnością rozpozna polecenie.

HomePod – wady urządzenia

Każdy sprzęt posiada gorsze strony. Podobnie jest, jeśli chodzi o Home Pod. Wady tego urządzenia to przede wszystkim jego waga oraz zależność od urządzeń z systemem iOS. Z założenia Home Pod to głośnik przenośny. Jego transport jest jak najbardziej możliwy, niemniej jednak stanowi spore obciążenie bagażu podczas podróży. Wydaje się jednak, że jeszcze bardziej uciążliwa może być zależność od urządzeń z iOS. Bez urządzenia od Apple nie sposób skonfigurować głośnika. Co więcej, połączenie przez bluetooth możliwe jest tylko ze sprzętem marki Apple.

Pomimo że Home Pod posiada swoje wady, niewątpliwie jest urządzeniem wartym uwagi. Aktualnie jest to jeden z najinteligentniejszych głośników dostępnych na rynku. Urządzenie zapewnia również doskonałą jakość dźwięku.

Powrót do blogu