Jak wybrać odpowiedni sprzęt dla gracza?

Jak wiadomo, gracz to specyficzny użytkownik sprzętu komputerowego. Posiada określone dokładnie wymagania, względem wydajności, jakości oraz funkcjonalności. Potrzebuje komputera, który pozwoli mu uruchamiać najnowsze tytuły gier, przy jak najwyższych ustawieniach jakości dźwięku i grafiki. Ponadto taka osoba wymaga od zestawu komputerowego specjalistycznych peryferiów, dzięki którym rozrywka będzie miała inny lepszy wymiar. Czym więc kierować się podczas wyboru komputera dla gracza? Na jakie cechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, a także, jakich elementów nie może zabraknąć w kompletnym zestawie komputerowym dla gracza.

Komputer czy laptop do gier?

Na samym początku należy się zadeklarować, na jakim sprzęcie chcemy toczyć rozgrywki. Czy ma to być komputer stacjonarny z dużym monitorem, czy też laptop oferujący więcej mobilności. Zakup komputera to duży wydatek, więc warto przemyśleć tę decyzję dwa razy.

Komputer stacjonarny dla gracza

Komputer a dokładniej jednostka PC, to urządzenie najczęściej wybierane przez graczy. Spowodowane jest to tym, iż gracz ma możliwość szerokiej modyfikacji poszczególnych podzespołów, komponentów oraz późniejszej ich modernizacji. Jest to także szansa na rozbudowę komputera wraz ze wzrostem wymagań najnowszych tytułów gier komputerowych.

Dobry komputer musi być wydajny. W przypadku Intela warto wybrać procesor z odblokowanym mnożnikiem Core i5-9600KF Coffee Lake. Oczywiście umieszczony na płycie głównej, która umożliwia podkręcanie. Ten model posiada 6 rdzeni i obsługuje 6 wątków z taktowaniem 3,7 GHz. Najlepiej zestawić go z kartą grafiki Radeon RX 570XT. Można ją wykorzystać do płynnej oraz profesjonalnej pracy nad grafiką. Można również spróbować zestawić procesor AMD Ryzen 5 3600 wraz z grafiką Radeon RX 5700XT.

Nie wolno również zapomnieć o Pamięci RAM. W tym wypadku wystarczy 16GB, a także o szybkim dysku SSD minimum 1T.

Najlepszy laptop na studia i dla gracza

Wybierając urządzenie mobilne, jakim jest laptop, warto zastanowić się, czy przypadkiem taki sprzęt nie przyda się nam również do innych prac niż gry komputerowe. Zazwyczaj jest to również laptop na studia. Z tego względu sugeruje się zakup mniejszego sprzętu o matrycy 13” i bardzo wydajnych podzespołach. Do grania i tak lepiej jest podpiąć laptop pod duży monitor bądź telewizor. Dobrym wyborem może okazać się model MacBook Pro 13. Jest to laptop z matrycą Retina i procesorem Intel Corei5-8279U 2.4GHz wspieranym przez 8GB RAM i dysk SSD. Do nauki i pracy nada się doskonale, szczególnie że jest to Apple, więc o jakość nie musimy się obawiać. Jeśli jednak wymagamy od laptopa czegoś więcej, to koniecznie szukajmy modeli z wydajną dodatkową kartą grafiki. Dzięki temu żadna gra nie będzie nam straszna.

Powrót do blogu