macOS Monterey - nowa jakość na rynku

MacOS Monterey wprowadza zaawansowane funkcje, dzięki którym zrobisz więcej.

Monterey udostępnia nowe sposoby łączności z przyjaciółmi i rodziną oraz ułatwia pracę na różnych urządzeniach.

Firma Apple zaprezentowała macOS Monterey. Najnowszą wersję najbardziej zaawansowanego na świecie systemu operacyjnego dla komputerów stacjonarnych. Monterey oferuje użytkownikom nowe sposoby łączenia się i wykonywania większej liczby zadań. SharePlay, nowa funkcja FaceTime, umożliwia użytkownikom wspólne dzielenie się doświadczeniami. A Tobie ułatwia odkrywanie i korzystanie z treści udostępnianych za pośrednictwem Wiadomości bezpośrednio w Zdjęciach, Safari, Apple Podcasts, Apple News i aplikacji Apple TV. Ponadto Universal Control i AirPlay to Mac to nowe funkcje Continuity, które oferują więcej sposobów bezproblemowej pracy na urządzeniach Apple. Monterey będzie obsługiwał najszerszą gamę komputerów Mac w historii W tym najnowszego iMaca, MacBooka Air, 13-calowego MacBooka Pro i Maca mini, a także komputery Mac firmy Apple z procesorami Intel.

Zrób więcej z komputerem Mac

Nowe narzędzia w systemie macOS Monterey mają na celu pomóc użytkownikom w osiągnięciu większej liczby zadań, skupieniu się i współpracy.

Safari jest najszybszą przeglądarką na świecie. Teraz zmienia sposób przeglądania dzięki nowej konstrukcji karty, która pozwala użytkownikom zobaczyć większą część strony podczas przewijania. Nowy pasek kart przyjmuje kolor strony internetowej i łączy karty pasek narzędzi i pole wyszukiwania w jeden kompaktowy projekt. Grupy kart oferują nowy sposób łatwego zapisywania kart i zarządzania nimi. Grupy kart synchronizują się również na komputerach Mac, iPhone i iPad. Dzięki temu użytkownicy mogą kontynuować swój projekt z dowolnego miejsca i łatwo udostępniać karty znajomym i rodzinie.

Skróty pojawiają się na Macu, aby pomóc użytkownikom zautomatyzować codzienne zadania i osiągnąć najwyższą produktywność. Podobnie jak na iPhonie i iPadzie, skróty na Macu pozwalają użytkownikom szybko wykonywać zadania za pomocą najczęściej używanych aplikacji. Dzięki bogatej galerii gotowych działań zaprojektowanych specjalnie dla komputerów Mac użytkownicy mogą błyskawicznie udostępniać pliki, tworzyć animowane GIF-y i nie tylko. Zaawansowani użytkownicy, którzy chcą pójść dalej, mogą użyć Edytora skrótów na komputerze Mac, aby dostosować skróty do swoich przepływów pracy. Skróty są zintegrowane w całym systemie macOS. W tym w pasku menu, Finderze, Spotlight, a nawet w trybie głośnomówiącym dzięki Siri. Ułatwia to uruchamianie skrótów bez względu na to, w której aplikacji znajduje się użytkownik.

Nowe funkcje w Notatkach ułatwiają użytkownikom organizację pracy, współpracę i tworzenie notatek z dowolnego miejsca. Szybka notatka to nowy sposób zapisywania przez użytkowników notatek w dowolnej aplikacji lub witrynie internetowej w całym systemie. Użytkownicy mogą również dodawać łącza z aplikacji do swojej Szybkiej notatki, aby utworzyć kontekst, nawet w witrynie internetowej w Safari lub adresie w Mapach. Gdy użytkownicy pracują nad projektami w Notatkach ze znajomymi lub współpracownikami, mogą dodawać np.:wzmianki. Wyświetlać wprowadzone przez wszystkich zmiany w nowym Widoku aktywności i kategoryzować swoje Notatki za pomocą znaczników. Aby szybko i łatwo je znaleźć w nowej Przeglądarce znaczników oraz w opartych na znacznikach inteligentnych folderach .

 

Powrót do blogu