Mysz laserowa i optyczna – porównanie

Mysz laserowa i optyczna - porównanie dla codziennych zastosowań

Mysz laserowa i optyczna - porównanie. W ciągu ostatnich kilku lat internet zaroił się od pytań dotyczących najlepszych myszy komputerowych. Możliwości jest dzisiaj bowiem wiele. Na rynku istnieją różne typy tych arcyważnych urządzeń wskazujących. Najważniejsze z nich to mysze optyczne i laserowe. To one są dziś wybierane najczęściej.

W ciągu ostatnich kilku lat internet zaroił się od pytań dotyczących najlepszych myszy komputerowych. Możliwości jest dzisiaj bowiem wiele. Na rynku istnieją różne typy tych arcyważnych urządzeń wskazujących. Najważniejsze z nich to mysze optyczne i laserowe. To one są dziś wybierane najczęściej. Wiele osób zadaje sobie pytanie: mysz laserowa czy optyczna? Mysz optyczna swoje działanie zawdzięcza sensorowi odczytującemu informacje otrzymywane dzięki odbiciu wiązki światła LED. Stąd wynika istnienie charakterystycznego, czerwonego światła. Laserowe myszy wysyłają zaś precyzyjną wiązkę lasera.

Zatem który rodzaj myszy wybrać? Należy zaznaczyć, że w  codziennym zastosowaniu różnice zwykle nie będą zauważalne. Do pracy biurowej śmiało możemy więc polecić zarówno świetną mysz optyczną HP X3000, jak i laserową propozycję Microsoftu - model Wireless Laser Mouse 3600. Gwarantujemy, że obydwa urządzenia idealnie sprawdzą się przy pracy biurowej.

Mysz laserowa i optyczna - która lepsza dla graczy?

Ustaliliśmy, że w domu lub biurze każda myszka sprawdzi się świetnie. A co, jeżeli chcemy grać na najwyższym, światowym poziomie? Nie ma wątpliwości, cena myszy laserowych jest niemal zawsze wyższa od optycznych alternatyw. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim jednak laserowe sensory są znacznie bardziej czułe od optycznych alternatyw, oferując czułość na niesłychanie wysokim poziomie. Przykładem jest doskonała myszka gamingowa, HP Omen Reactor o czułości 16000 dpi, podczas gdy standardem dla ,,optyków” jest wartość na poziomie 1600-3200 dpi. Tak zawrotna liczba dpi przydaje się do internetowych gier akcji, takich jak Call of Duty czy Counter Strike GO.  Dlatego biorąc pod uwagę gry, myszy laserowe i optyczne porównanie ze sobą mogą zakończyć jedynym oczywistym wynikiem: laser górą!

Zatem mysz laserowa czy optyczna?

Mysz laserowa czy optyczna? Jeżeli nadal zastanawiasz się nad tą kwestią, warto zastanowić się w pierwszej kolejności nad głównym przeznaczeniem kupowanej myszki. Mamy dla Ciebie wiele ciekawych propozycji korzystających zarówno z technologii optycznej (np. mysz bezprzewodowa HP Z3700), jak i laserowej (np. bezprzewodowa HP X4000 Link-5). Gwarantujemy, że do domu każda z nich będzie wprost idealna. Jeżeli szukasz najwyższej klasy precyzji, polecamy mysze gamingowe, czyli laserowe.

Powrót do blogu