Najlepsze klawiatury

Klawiatura to podstawowy element wyposażenia komputera stacjonarnego. Jednak wielu użytkowników decyduje się również na jej zakup mimo korzystania z laptopa. Zewnętrzna klawiatura, o ile jest dobrze dobrana, znacząco ułatwia pracę. Wybór klawiatur jest dziś bardzo duży, zatem na co zwracać uwagę przy wyborze?

Najlepsze klawiatury czyli jakie?

Nie sposób jednoznacznie określić, które klawiatury są najlepsze. Wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji oraz przeznaczenia urządzenia. W tym miejscu warto wspomnieć o podstawowym podziale tego rodzaju sprzętu. Zastanawiając się, jaką klawiaturę wybrać, przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ma to być urządzenie mechaniczne czy membranowe. W przypadku sprzętu mechanicznego, każdemu przyciskowi dedykowany jest osobny przełącznik. Natomiast w klawiaturach membranowych, jak sama nazwa wskazuje, występują membrany. Tym samym wciskając klawisz, przekazujemy sygnał do membrany, a dopiero ona przekazuje sygnał do komputera, a ten wywołuje konkretną reakcję. Droga sygnału jest zatem dłuższa, co może wywoływać opóźnienia. Ponadto klawisze mechaniczne szybciej wracają do pozycji wyjściowych oraz są wytrzymalsze. Niewątpliwie zatem najlepsza klawiatura do pisania to model mechaniczny. Z drugiej strony klawiatura membranowa działa ciszej i jest lżejsza, więc dla osób nie pracujących przy klawiaturze długimi godzinami, to również może być dobry wybór.

Klawiatury przewodowe i bezprzewodowe

Drugi najpopularniejszy podział klawiatur dotyczy sposobu połączenia z komputerem. Modele bezprzewodowe łączą się przez bluetooth. Oznacza to, że na biurku nie znajdują się żadne kable, ponadto można oddalić się z klawiaturą nawet na 10 metrów. Natomiast klawiatura przewodowa wymaga połączenia przez USB lub inne gniazdo znajdujące się w komputerze. Zaletą modeli przewodowych jest brak jakichkolwiek opóźnień w reakcji, niemniej w przypadku najlepszych klawiatur bezprzewodowych również można na to liczyć.

Jaką klawiaturę do pracy biurowej wybrać – podświetlenie i inne dodatki

Dzisiaj wiele osób wykonuje pracę biurową w domu. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania, między innymi w postaci zakupu wygodnej klawiatury. Jaką klawiaturę do pracy biurowej wybrać? Warto zdecydować się na model podświetlany, który zapewni komfort pracy również po zmroku. Jaką klawiaturę podświetlaną kupić? Polecamy model umożliwiający wybór kilku różnych kolorów. Ponadto barwa powinna jedynie zapewniać widoczność klawiszy, jednocześnie nie rażąc użytkownika w oczy.

Inne przydatne dodatki to podpórki pod nadgarstki. Okazują się one niezwykle przydatne pracownikom biurowym oraz graczom, którzy spędzają przy klawiaturze długie godziny każdego dnia. Za sprawą podpórek można uniknąć bólu dłoni czy nawet rozmaitych schorzeń, takich jak zespół cieśni nadgarstka.

Powrót do blogu