Najlepsze laptopy 2020

Rok 2020 był rokiem wyjątkowym pod wieloma względami. Światowa pandemia przedefiniowała całkowicie system pracy, nauki oraz spędzania wolnego czasu większości z nas. Przedłużające się i powtarzające lockdowny spowodowały, że praca wielu branż została wręcz sparaliżowana. Podobnie studenci, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych, a nawet przedszkolaki musiały wskoczyć na głęboką wodę i opanować system nauki zdalnej.

Rozmowy na Skypie oraz innych komunikatorach pozwalały usłyszeć i zobaczyć najbliższych. Wszystkie te niezależne od nas zmiany i procesy uświadomiły nam, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywają nowoczesne technologie.

Jaki laptop warto kupić w czasach pandemii?

Ciężko byłoby nam przetrwać ten trudny, pełen wyzwań rok bez Internetu, laptopów, komputerów i wszystkich programów umożliwiających zdalne spotkania. Mimo iż obecnie większość z nas posiada w domu komputer stacjonarny czy też laptop, to konieczność regularnej pracy i nauki zdalnej w wielu wypadkach pokazała, że jeden komputer na całą rodzinę nie wystarcza lub że parametry sprzętu nie są wystarczające, aby poradzić sobie z obsługą zaawansowanych programów koniecznych do pracy. Stając przed koniecznością zakupu nowego sprzętu, warto więc zapoznać się z laptopami, które gwarantują odpowiednią wydajność i sprostają wymaganiom nie tylko domowej nauki czy pracy, ale również rozrywce, takiej jak chwila relaksu z ulubioną grą, czy filmem z platformy streamingowej.

Polecane laptopy do użytku domowego i nie tylko

Rynek komputerowy jest pełen różnego rodzaju sprzętów, począwszy od notebooków, przez ultrabooki aż po laptopy gamingowe. Każda z tych grup posiada liderów w swojej kategorii, na których w szczególności warto zwrócić uwagę. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się kultowe już, przez wszystkich polecane laptopy Apple, takie jak MacBooki Pro, które wyróżnia doskonała jakość obrazu, świetne parametry techniczne i typowy dla Apple prosty i elegancki design. Jednak nie tylko Apple proponuje ciekawe, wydajne i skuteczne sprzęty. Przedstawiamy nasze propozycje najlepszych laptopów 2020 roku, które sprawdzą się zarówno do pracy, jak i do nauki oraz rozrywki.

Huawei Matebook 13

Laptop marki Huawei Matebook 13 to model właśnie z 2020 roku, dostępny jest on z podzespołami AMD oraz Intela. 13-calowy ekran i bardzo mała waga sprzętu – 1,3 kg sprawiają, że jest to idealny sprzęt zarówno do nauki, jak i do pracy w terenie. Z łatwością zmieści się w większej damskiej torebce lub zgrabnym męskim etui. Zintegrowany układ graficzny AMD Radeon Vega 8 z łatwością poradzi sobie z obsługą zarówno podstawowych programów graficznych, jak i gier komputerowych. Laptop wyposażony jest w system Windows 10.

Lenovo YOGA S740-14

Kolejna propozycja to sprzęt idealny do pracy zdalnej. Bardzo elegancki i minimalistyczny Lenovo YOGA S740-14 jest super lekki – 1,43 kg, trwały i wygodny. 14 calowy ekran pozwala na wygodną pracę. A błyszcząca matryca IPS wraz z układem graficznym Intel Iris Plus Graphics G4 gwarantuje nieskazitelną jakość obrazu.

HP Envy 15x360

Niezwykle ciekawą pozycją jest sprzęt marki HP – Envy 15x360. To wielozadaniowy, funkcjonalny i niezwykle solidny sprzęt. 15-calowy ekran, rozdzielczością HD, a także możliwością obrotu o prawie 360 stopni, daje niekończące się możliwości. Wydajność tego laptopa zagwarantowana jest przez procesor APU AMD Ryzen 5 4500U. Sprzęt ten jest prawdziwą gratką dla amatorów multimedialnej rozrywki jak i dla specjalistów wymagających wysokich parametrów sprzętu do wydajnej pracy.

Powrót do blogu