Nowy iMac w nowych kolorach

Firma Apple zaprezentowała zupełnie nowy komputer o znacznie bardziej zwartej i niezwykle cienkiej konstrukcji. Nowy iMac oferuje potężną wydajność w konstrukcji, która ma zaledwie 11,5 milimetra grubości. Posiada rownież charakterystyczny profil boczny, który praktycznie jest nie widoczny. Dostępny w szerokiej gamie żywych kolorów. Pasują one do osobistego stylu użytkownika. Rozjaśniają każdą przestrzeń. iMac jest wyposażony w 24-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 4,5 tys. Pikseli z 11,3 mln pikseli, jasnością 500 nitów i ponad miliardem kolorów. To wszystko zapewnia doskonały i żywy.

Nowy iMac zawiera kamerę FaceTime HD 1080p, mikrofony studyjnej jakości i sześciogłośnikowy system dźwiękowy. Najlepszy aparat i dźwięk w historii komputerów Mac. Ponadto Touch ID pojawia się w iMacu po raz pierwszy. Dzięki czemu zyskujemy bezpieczne logowanie, dokonywanie zakupów za pomocą Apple Pay i zmiana profili użytkowników. Łącząc moc i wydajność M1 i macOS Big Sur, aplikacje uruchamiają się z niesamowitą szybkością. Codzienne zadania są niezwykle proste. A wymagające zadania, takie jak edycja wideo 4K i praca z ogromnymi obrazami, są szybsze niż kiedykolwiek. Nowy iMac dołącza do niesamowitej rodziny modeli Mac z M1, w tym MacBooka Air, 13-calowego MacBooka Pro i Maca mini, stanowiąc kolejny krok naprzód.

„M1 to gigantyczny krok naprzód dla komputerów Mac, a dziś z radością przedstawiamy zupełnie nowy iMac. Pierwszy komputer Mac zaprojektowany na bazie przełomowego chipa M1” - powiedział Greg Joswiak, wiceprezes Apple ds. Globalnego marketingu.

Zupełnie nowy projekt we współpracy z procesorem M1

Całkowicie zmieniając jeden z najbardziej kultowych komputerów na świecie, nowy iMac ma cieńszą i bardziej kompaktową konstrukcję, która wyróżnia się pod każdym kątem. Dzięki architekturze system-on-chip i niesamowitej wydajności energetycznej M1, płyta główna i układy termiczne są radykalnie skonsolidowane i zmniejszone w porównaniu z poprzednią generacją, dzięki czemu boczny profil komputera iMac praktycznie nie jest widoczny. Znacznie bardziej kompaktowa konstrukcja zmniejsza objętość iMaca o 50 procent.

Dzięki szerokiej gamie kolorów - zielonemu, żółtemu, pomarańczowemu, różowemu, fioletowemu, niebieskiemu i srebrnemu - nowy projekt personalizuje i wzbogaca każdą przestrzeń, jak żaden inny komputer. Komputer iMac ma delikatniejsze kolory i cieńsze ramki z przodu. Pozwala to użytkownikom skupić się na treści, podczas gdy tył ma odważny, nasycony kolor. Wspaniały 24-calowy wyświetlacz Retina 4,5 tys

Dzięki szerokiej gamie kolorów P3 i ponad miliardowi kolorów oraz jasności 500 nitów obrazy są żywe i bardziej wyraziste. Nowy wyświetlacz jest również wyposażony w technologię True Tone. Automatycznie dostosowuje temperaturę barwową do zmian otoczenia, zapewniając bardziej naturalne wrażenia wizualne. Ponadto wyświetlacz 4,5 tys. Retina w nowym komputerze iMac ma wiodącą w branży powłokę przeciwodblaskową zapewniającą większy komfort i czytelność.

Powrót do blogu