Popularne akcesoria komputerowe

Wyposażenie do nauki i pracy, czyli akcesoria komputerowe,

które musisz po prostu mieć!

Czy to w pracy, czy też w szkole, różnego rodzaju akcesoria komputerowe ułatwiają nam wykonywanie swoich obowiązków. Znane marki zasypują nas nowinkami technologicznymi, które zachwycają gadżeciarzy, a niektórym osobom ułatwiają po prostu życie. Poznajmy więc najpopularniejsze akcesoria do pracy przy komputerze.

Co to są i jak wybrać gogle vr

Osoby lubiące spędzać dużo czasu przy komputerze podczas nauki, pracy czy też w trakcie grania z pewnością docenią gogle VR od Samsunga. Są to okulary, które poprzez system soczewek są w stanie stworzyć wirtualną rzeczywistość 3D. Gry dostosowane do virtual reality są doskonałą rozrywką dla dużych i małych. Jak wybrać Google VR? Na rynku istnieją trzy rodzaje gogli - takie jak VR, AR i MR. Brzmi podobnie, jednak w rzeczywistości poszczególne rodzaje bardzo się różnią. AR – to rzeczywistość rozszerzona, w której nie wchodzimy do wykreowanego świata, jednak jego elementy nakładają się, rozszerzając świat rzeczywisty. Przykładowo w galerii możemy zobaczyć informacje o obrazie wyświetlone zaraz przy nim. MR – to rzeczywistość mieszana. Technologia bardziej zbliżona do VR, obraz komputerowy zostaje umieszczony w naszej rzeczywistości i możemy na przykład dekorować pomieszczenie, czy też przeglądać katalogi. Najbardziej rozwinięta technologia to VR zazwyczaj w formie gogli lub okularów. Ich konstrukcja uniemożliwia nam kontakt z otaczającą rzeczywistością, przez co efekt innego wymiaru nie jest niczym zaburzony. Co więcej, liczne czujniki umożliwiają nam realne przemieszczanie się w trójwymiarowej rzeczywistości. Gogle VR najlepiej odzwierciedlają wirtualną rzeczywistość, zezwalając przy tym na bardzo szerokie spektrum interakcji. Z tego względu doskonale nadają się do gier komputerowych.

Jakie akcesoria do pracy przy komputerze?

Wiele osób docenia różnorodne akcesoria ułatwiające pracę przy komputerze, jest to między innymi rozdzielacz wzmacniacza hdmi, do którego możemy podpiąć aż 4 monitory pod jeden komputer bez straty na jakości obrazu. Bardzo przydatnym gadżetem jest również bezprzewodowy odbiornik i nadajnik Bluetooth, dzięki któremu można łączyć bezprzewodowo, myszki i słuchawki, a także przesyłać pliki do urządzeń nieobsługujących tej technologii.

Wraz z rozwojem techniki wiele laptopów straciło napędy optyczne na poczet zmniejszenia wagi oraz rozmiaru obudowy. Z tego względu odtwarzanie płyt CD i DVD stało się ograniczone do minimum. Na szczęście pojawiły się napędy zewnętrzne, które możemy podpiąć do takiego komputera, aby ten obsłużył bez problemu płyty. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki napęd zewnętrzny do laptopa jest najlepszy. Tak naprawdę jaki byśmy nie wybrali, to spełni swoje zadanie i odczyta płytę, jak również i zapisze na niej dane.

Dla właścicieli komputerów stacjonarnych niezbędna jest klawiatura. Występują modele z przewodem oraz bezprzewodowe. Pierwsza grupa to klasyczne klawiatury przewodowe, które poniekąd ograniczają nas długością przewodu. Są jednak lepsze, niezawodne. Nie ulegają zakłóceniom i nie trzeba wymieniać w nich baterii. Druga grupa to natomiast klawiatury bezprzewodowe, z których możemy korzystać praktycznie z dowolnego miejsca w mieszkaniu, bez jakichkolwiek trudności. Niestety mogą podlegać zakłóceniom sygnału.

Pokrowce na iPada – jakie wybrać

Każdy właściciel iPada pragnie go ochronić przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym takim jak porysowanie lub pęknięciem wyświetlacza. Do tego zadania doskonale sprawdza się iPad smart Cover lub Etui Ipad mini 4 Smart Cover. Są to pokrowce wysokiej jakości idealnie dopasowane do urządzenia. Podczas ich otwierania, urządzenie wzbudza się, a gdy je zamkniemy, iPad się wygasza. Ponadto pokrowiec może służyć jako doskonała podkładka do czytania.

Powrót do blogu