Przegląd bezprzewodowego trackballa Logitech M570

Klasyczna mysz z trackballem należy do niszowych, ale po jej użyciu trudno wrócić do bardziej popularnej metody nawigacji „wskaż i kliknij”. Logitech wprowadził nowe bezprzewodowe rozwiązanie: trackball M570 (za pośrednictwem adaptera USB),. To zaawansowane urządzenie  umożliwia użytkownikom prostą aktywację plug-and-play lub zwiększenie wrażeń z gry dzięki oprogramowaniu, które jest dostępne do pobrania. Jego jedynymi wadami są źle rozmieszczone przyciski przeglądarki i kółko przewijania.

Wygląd

M570 ma ciemnoszare, matowe wykończenie skontrastowane z odważnym niebieskim trackballem o marmurkowym wyglądzie. Projekt jest skromny i niezbyt głośny, jak większość myszy i komputerów stacjonarnych do gier. Konstrukcja urządzenia była wygodna, a sposób, w jaki moja dłoń owijała się wokół jego ciała, wydawał się naturalny. Pomiędzy dwoma przyciskami myszy znajduje się gumowe kółko przewijania, które, jak na moje gusta, jest zbyt odporne w porównaniu do gładszego metalowego i plastikowego kółka przewijania w M705. Po prawej stronie przycisków myszy znajdują się przyciski przeglądarki wstecz i do przodu, umożliwiające szybką i łatwą nawigację w Internecie.

M570 jest stosunkowo lekki, ale trzyma się mocno nawet w najbardziej intensywnych momentach grania, dzięki czterem gumowym korkom zapewniającym opór. Również na spodzie urządzenia znajduje się włącznik/wyłącznik i miejsce na baterię AA (w zestawie) do zasilania M570, która może również służyć jako miejsce do trzymania miniaturowego adaptera bezprzewodowego USB.

M570 jest trochę nieporęczny, ale musi wspierać trackball. Mierzy 1,7 na 3,7 na 5,7 cala (HWD), a jedynym problemem, jaki miałem z M570, był jego rozmiar. Ledwo mogłem dotknąć kółka przewijania, a wyznaczone przyciski przeglądarki były po prostu poza zasięgiem. Tę drobną różnicę mogę przypisać moim drobnym, dziewczęcym dłoniom, ale i tak jest to coś, na co powinny zwrócić uwagę osoby o małych dłoniach.

Cechy

Jedną ze wspaniałych funkcji Logitecha w modelu M570 jest obsługa plug and play. Użytkownicy mają możliwość prostego użycia tej myszy po wyjęciu z pudełka bez płyty CD lub instalacji oprogramowania. Jednak dla tych, którzy chcą dostosować ustawienia M570, aby poprawić wrażenia z nawigacji lub gier, Logitech oferuje łatwe do pobrania oprogramowanie z ich strony internetowej.

Dwa dostępne zestawy opcji pobierania obejmują oprogramowanie Logitech Unifying Software, które umożliwia podłączenie do 6 zgodnych urządzeń bezprzewodowych do jednego portu USB. Program Unifying przeprowadzi Cię przez szereg prostych kroków, aby zsynchronizować klawiatury lub myszy firmy Logitech. Udało mi się zsynchronizować mysz bezprzewodową M705 i klawiaturę K250 z adapterem USB M570.

Inne oprogramowanie dostępne dla M570 to SetPoint 6.15, które umożliwia dostosowanie ustawień myszy. Możesz ustawić liczbę linii przewijanych przez kółko przewijania, szybkość wskaźnika i przyspieszenie wskaźnika. Jest nawet specjalna sekcja do gier i miejsce do zmiany domyślnych ustawień przycisków. Możesz nawet włączyć fajne efekty, takie jak ślad wskaźnika, a program przechowuje statystyki na urządzeniu, takie jak liczba pozostałych dni baterii.

M570 jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją na sprzęt firmy Logitech i jest zgodny z systemami: Windows XP, Vista, 7 i Mac OSX.

Podsumowanie

Mysz M570 sprawdza się zarówno w codziennych zadania jak i w grach. Sugerowana przez firmę Logitech 18-miesięczna żywotność baterii i wszechstronność użycia na każdej powierzchni (ponieważ nie wymaga machania myszą) udowodniły, że jest to niezawodny konkurent.

Mysz Logitech Wireless Trackball M570 zapewnia solidne i niezawodne działanie, w połączeniu z zestawem opcjonalnych funkcji zwiększających komfort użytkowania - a wszystko to w cenie 159,99zł. Chociaż moje doświadczenie było utrudnione przez moje drobne dłonie, które nie były w stanie wygodnie dosięgnąć kółka przewijania i przycisków przeglądarki, nadal byłem pod wrażeniem zaawansowanych funkcji oferowanych przez M570.

Zalety:                                                                                   Wady:

+ Bogaty zestaw funkcji                                                                         - Kółko przewijania i przyciski przeglądarki umieszczone trochę za                                                                                                                                       daleko do przodu dla drobnych dłoni.                                                               + Soline wykonanie

+ Wygodny, naturalny wygląd.

+ Bezprzewodowa

 

 

 

Powrót do blogu