Recenzja Gigabyte UD Pro 512 GB

Recenzja Gigabyte UD Pro 512 GB - czego jest znane? Słynie z najwyższej jakości płyt głównych Ultra Durable. Kart graficznych, a ostatnio z najwyższej klasy marki gier AORUS. Podobnie jak inne firmy, firma jest głodna rozwoju. Z pomocą Phisona firma opracowała nową linię dysków SSD UD PRO SATA o pojemności 256 GB i 512 GB. UD PRO to kolejna podstawowa opcja do wyboru. Nasze testy pojemności 512 GB wykazały, że chociaż zapewnia lepszą wydajność niż dysk twardy, nie jest tak dobry jak dyski SSD SATA o podobnej cenie. Brakuje mu wielu dodatków. cechy, które są wspólne dla napędów wartości.

Kontrolera Phison S10 SATA

Nowy UD PRO korzysta ze sprawdzonego kontrolera Phison S10 SATA w połączeniu z najnowszym BICS3 3D TLC NAND firmy Toshiba. Kontroler, który zadebiutował w 2014 roku, może być podmuchem przeszłości. Nadal jednak jest jednym z najlepiej działających kontrolerów SATA na rynku. Z punktu widzenia niezawodności dojrzały kontroler S10 powinien rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące jakości.

Firmy, które opracowują własne dyski SSD od podstaw, inwestują w to zadanie ogromną ilość czasu i zasobów inżynieryjnych. Ci, którzy nie mają zasobów, w dużym stopniu polegają na pomocy zewnętrznych programistów kontrolerów, takich jak Phison i Silicon Motion. Zapewniają one łatwe w użyciu projekty referencyjne i gotowe oprogramowanie. Z ich pomocą prawie każda firma może teraz projektować, produkować i uruchamiać nowy dysk SSD. Miało to ogromny wpływ na rynek i w dużym stopniu przyczynia się do komercjalizacji dysków SSD SATA.

Wielu producentów niestandardowych komputerów PC chce sparować swój system z jak największą liczbą pasujących części, aby dysk SSD dobrze pasował do portfolio Gigabyte. Oprócz płyt głównych i kart graficznych firma ma również pamięć RAM, obudowy, zasilacze, chłodziarki, klawiatury, myszy i zestawy słuchawkowe. Dlatego też wypełnienie twojego komputera produktami Gigabyte jest łatwe. Budowanie nowego komputera to prawie jedno miejsce. Wystarczy włożyć wybrany procesor. Firma Gigabyte potrzebowała tylko linii dysków SSD. Aby pokryć jeden z niewielu pozostałych aspektów kompilacji i właśnie tam pojawia się UD PRO.

Seria UD PRO otwiera również drzwi do większej liczby opcji marketingowych dla Gigabyte, takich jak zestawy płyt głównych lub kart graficznych. Pomaga to w budowaniu wartości marki, ale wydaje się, że Gigabyte przeoczył kilka rzeczy w swoim dążeniu do rynku dysków SSD. Chociaż UD PRO jest zbudowany na niezawodnych komponentach i oferuje rozsądne wskaźniki wytrzymałości. Jego stosunek ceny do wydajności zmniejsza ogólną wartość. Wypróbowany czterordzeniowy kontroler Phison zapewnia doskonałą wydajność na papierze. Dysk SSD okazuje się krótki, gdy faktycznie go testujemy. A przy obecnej cenie brak akcesoriów i zestawu narzędzi SSD opartego na oprogramowaniu jest trudny do zignorowania.

Jak wygląda?

Gigabyte UD Pro jest dostępny w smukłej, 2,5-calowej obudowie. Posiada grubość 7 mm i komunikuje się przez interfejs SATA 6 Gb / s. W naszej skali waży również dość lekkie 46,9 g. Konstrukcja PCB różni się nieco od innych napędów opartych na S10. Kontroler nie jest zamontowany pod kątem sąsiadującym z NAND. A skoro o tym mowa, w sumie jest osiem pakietów 64-warstwowej pamięci NAND BiCS3 TLC firmy Toshiba, z czterema gniazdami po każdej stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą.

Gigabyte słynie z najwyższej jakości płyt głównych, kart graficznych, a ostatnio z najwyższej klasy komponentów gamingowych AORUS.. Z pomocą Phisona firma opracowała nową linię dysków SSD UD PRO SATA o pojemności 256 GB i 512 GB. UD PRO to kolejna opcja do wyboru. Nasze testy dysku o pojemności 512 GB wykazały, że chociaż zapewnia lepszą wydajność niż dysk twardy, nie jest tak dobry jak inne dyski SSD SATA w podobnej cenie.

Nowy UD PRO korzysta ze sprawdzonego kontrolera Phison S10 SATA w połączeniu z najnowszym BICS3 3D TLC NAND firmy Toshiba. Kontroler, który zadebiutował w 2014 roku, może być podmuchem przeszłości, ale nadal jest jednym z najlepiej działających kontrolerów SATA na rynku. Z punktu widzenia niezawodności dojrzały kontroler S10 powinien rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące jakości.

Firmy, które opracowują własne dyski SSD od podstaw, inwestują w to zadanie ogromną ilość czasu i zasobów inżynieryjnych. Ci, którzy nie mają takich zasobów, w dużym stopniu polegają na pomocy zewnętrznych programistów kontrolerów, takich jak Phison i Silicon Motion, którzy zapewniają łatwe w użyciu projekty referencyjne i gotowe oprogramowanie. Z ich pomocą prawie każda firma może teraz projektować, produkować nowe dyski SSD w krótkim czasie, nie martwiąc się o potencjalne problemy z niezawodnością. Miało to ogromny wpływ na rynek i w dużym stopniu przyczynia się do komercjalizacji dysków SSD SATA.

Wielu producentów komputerów PC chce sparować swój system z jak największą liczbą pasujących części, aby dysk SSD dobrze pasował do portfolio Gigabyte. Oprócz płyt głównych i kart graficznych firma ma również pamięć RAM, obudowy, zasilacze, chłodzenie, klawiatury, myszy i zestawy słuchawkowe, więc złożenie twojego komputera z produktów Gigabyte nie jest takie trudne.

Seria UD PRO otwiera również drzwi do większej liczby opcji marketingowych dla Gigabyte, takich jak zestawy płyt głównych lub kart graficznych. Pomaga to w budowaniu wartości marki, ale wydaje się, że Gigabyte przeoczył kilka rzeczy w swoim dążeniu do rynku dysków SSD. Chociaż UD PRO jest zbudowany na niezawodnych komponentach i oferuje rozsądne wskaźniki wytrzymałości, jego stosunek ceny do wydajności zmniejsza ogólną wartość. Wypróbowany czterordzeniowy kontroler Phison zapewnia doskonałą wydajność na papierze.

Gigabyte UD Pro jest dostępny w smukłej, 2,5-calowej obudowie o grubości 7 mm i komunikuje się przez interfejs SATA 6 Gb / s. W naszej skali waży również dość mało - 46,9 g. Konstrukcja PCB różni się nieco od innych napędów opartych na S10, ponieważ kontroler nie jest zamontowany pod kątem sąsiadującym z NAND. A skoro o tym mowa, w sumie jest osiem pakietów 64-warstwowej pamięci NAND BiCS3 TLC firmy Toshiba, z czterema gniazdami po każdej stronie. Uzupełnieniem kontrolera jest pamięć podręczna DRAM firmy Kingston, a nie NANYA DRAM, który jest częściej łączony z kontrolerami Phison.

Powrót do blogu