Recenzja kontrolera Xbox 360

Oryginalny kontroler Xbox 360 nie był przyjemny dla oka. Ogromny, brzydki, tani i niewygodny, ogólny projekt błagał użytkowników o pytanie, co pali Microsoft. Śliskie uchwyty na kciuki, ustawione pionowo (dlaczego !?) twarde plastikowe przyciski i naprawdę tandetnie wyglądające logo Xbox pośrodku, to była katastrofa projektowa. W porównaniu do Dualshock 1 i 2 firmy Sony, doświadczenie związane z podniesieniem oryginalnego kontrolera Xbox 360 było jak gra z blokami Duplo zamiast Legos.

W przeszłości i teraz

Na szczęście Microsoft rozwiązał prawie wszystkie problemy dzięki szybkiemu przeprojektowaniu i wydaniu kontrolera S. Gdy tylko ogłoszono 360, rozpoczęła się debata na temat tego, jak będzie wyglądał następny kontroler Microsoft. Można śmiało powiedzieć, że po dość trudnym początku Microsoft naprawdę zdał sobie sprawę, jakie elementy sprawiają, że ​​kontroler jest dobry.

Dwie wersje

Kontroler 360 to solidny krok ewolucyjny z gatunku kontrolerów firmy Microsoft. Mimo, że nie wprowadza żadnych większych zmian, opiera się na wzorcach brzydszego oryginału i znacznie bardziej wyrafinowanego kontrolera S, tworząc wizualne wrażenie futurystycznego postępu i wyrafinowania. Chociaż wydaje się, że Sony może planować dość radykalne zmiany w porównaniu do wypróbowanego projektu DualShock na nadchodzący PS3, Microsoftowi udało się dodać pikanterii do starego projektu, sprytnie rozwijając markę Xbox.

Matka i córka

Poza prostą estetyką, kontroler Xbox 360 jest z pewnością jednym z najbardziej ergonomicznych kontrolerów konsoli, jeśli nie najbardziej. Miejsce, w którym chwytany jest kontroler jest subtelnie wyprofilowany i wygodny. Tworzywo jest teksturowane w dyskretny, ale atrakcyjny wzór, a rozkład masy jest odpowiedni. Pomimo faktu, że modele bezprzewodowe mają dwie baterie AA, kontroler leży w dłoniach naturalnie.

Przeszedłeś długą drogę, mały kontrolerze.

Rozmieszczenie przycisków zostało polepszone w stosunku do kontrolera S, a niewygodne czarno-białe przyciski zostały przeniesione na ramiona. Wyzwalacze analogowe pozostają Chociaż 360 ponownie poprawiło się w stosunku do poprzednich konstrukcji, ponieważ ich rzut jest krótszy i bardziej precyzyjny. Najważniejszą zmianą jest centralne logo Xbox / Ring of Light. Kontroler Xbox 360 jest naprawdę super. Solidne naciśnięcie włączy 360 i kontroler (wreszcie!), jeżeli oczywiście konsola jest wyłączona. Podczas pracy każda część pierścienia będzie świecić, wskazując graczy od 1 do 4.  Środkowy przycisk może być również używany do przejścia z gry do funkcji komunikacji w usłudze Xbox Live.

Złącze słuchawkowe.

Mówiąc o Xbox Live, kontroler Xbox 360 zmienił się pod względem połączenia zestawu słuchawkowego. Wtyczka zestawu słuchawkowego zamontowana na górze kontrolera S działała, ale przewód zestawu słuchawkowego musi przejść nad lub pod kontrolerem, aby użytkownik mógł wygodnie go założyć. Kontroler 360 pozwala na połączenie z dolnym mocowaniem adaptera, minimalizując dawne problemy z zaczepianymi przewodami.

Przewodowy a bezprzewodowy.

Firma Microsoft głośno chwali bezprzewodowe możliwości kontrolera Xbox 360. Po intensywnym użytkowaniu z naszej strony nigdy nie doszło do zerwania połączenia bezprzewodowego. W związku z tym kiedy już przyzwyczaisz się do wolności bezprzewodowej, trudno będzie Ci wrócić do starych rozwiązań. Żywotność baterii jest duża i istnieje wiele opcji zapewniających działanie kontrolera. Firma Microsoft stworzyła akumulator do kontrolera, a także zestaw Play and Charge, który pobiera energię z portów USB 360. Pozwala to naładować zestaw baterii lub utrzymania kontrolera po wyczerpaniu standardowych baterii.

Większość producentów konsol zazwyczaj nie wypuszcza swoich kontrolerów na alternatywne platformy. Microsoft z całkiem niezłym rezultatem zaprezentował wersję przewodową kontrolera 360, właśnie do użytku z komputerami uzbrojonymi w Windows XP. Przetestowaliśmy taki model i jest on w pełni funkcjonalny i łatwy w użyciu. Nie miałeś jeszcze okazji skorzystać  z 360? Wrzuć Call of Duty 2 na swój komputer, usiądź z przewodowym kontrolerem X360 i ciesz się chwilą!

Powrót do blogu