Recenzja Logitech G710+

 

W mechanicznej klawiaturze do gier Logitech G710 + (sugerowana cena detaliczna 150 USD, 110 USD online) działa dobrze prawie wszystko. Gracze, którzy kupią to urządzenie peryferyjne, zostaną nagrodzeni czułymi klawiszami, atrakcyjnym wyglądem i kilkoma przydatnymi dodatkowymi funkcjami. Chociaż podpórka pod nadgarstki mogłaby być lepsza, ogólnie rzecz biorąc, G710 + łączy rozsądny rozmiar z mnóstwem użyteczności.

Logitech G710+  Projekt

G710 + to wspaniały produkt, mieszczący wiele funkcji w stosunkowo kompaktowym opakowaniu. Urządzenie też jest kolorowe. Ma czarne i srebrne klawisze, białe podświetlenie, pomarańczowe i czerwone przyciski oraz pomarańczowe obramowanie wokół klawiszy makro. W porównaniu do klawiatury, takiej jak Feenix Autore, G710 + przekonuje użytkowników, że nadal mogą otrzymać odrobinę stylu.

Użytkownicy mogą być również zaskoczeni tym, jak bardzo G710 + wpasowuje się do 20,0 x 8,7 cala bez uczucia ciasnoty. W porównaniu z Roccat Ryos MK Pro, który ma 20,0 x 9,2 cala, lub Corsair Vengeance K95, który ma 21,5 x 9,6 cala, G710 + nie jest mały, ale znacznie efektywniej wykorzystuje swoją przestrzeń.

Jedyną wadą G710 jest cienka, plastikowa podpórka pod nadgarstki. W związku z tym aparat wydaje się tani i niewygodny.

Logitech G710+  Klawisze

Klawisze G710 + prawdopodobnie nie przepiszą książki. Sa jednak na tyle wygodne, że znikają w tle, gdy piszesz Great American Novel lub chowasz się za osłoną w „Call of Duty”. Każdy klawisz ma gładkie, matowe wykończenie z lekkim wgłębieniem. Wszystko po to by palce mogły wygodnie odpocząć. Klawisze W, A, S, D i strzałek są srebrne zamiast czarnych, co powoduje całkiem estetyczne wyróżnienie.

Obecnie klawisze są zbyt płaskie, co sprawia, że ​​żałujemy, iż Logitech zdecydował się na klawisze teksturowane. Wgłębienia pomogły naszym palcom pozostać na swoim miejscu. Ale nie było wyczuwalnej różnicy między najważniejszymi i mniej ważnymi klawiszami używanymi do gier.

Logitech G710+... Co jeszcze?

Jedną rzeczą, której G710 + nie oferuje, jest wybór: jest wyposażony w przełączniki Cherry MX Brown, a jeśli ich nie lubisz, będziesz musiał kupić inny model klawiatury. Chociaż zwykle wolimy odmianę Cherry MX Blue, cieszyliśmy się czasem z klawiszy Brown. Wydawały bardzo cichy dźwięk, a po tym, jak je nacisnęliśmy, odijały z dużą siłą.

Ponieważ klawisze w kolorze brązowym są tak sprężyste, jak w klawiaturze membranowej, pisanie na klawiaturze G710 + jest również niezwykle łatwe. W teście pisania za pomocą dziesięciu palców uzyskaliśmy 86 słów na minutę przy 0-procentowym wskaźniku błędów. Biorąc pod uwagę naszą wrodzoną znajomość Dell, nie stwierdziliśmy, że ta różnica w ilości błędów ma znaczenie.

Jedną rzeczą, którą szczególnie lubimy w G710 +, jest rząd klawiszy makr po lewej stronie. Sześć klawiszy podzielonych na trzy rzędy po dwa klawisze były bardzo łatwe do wyśledzenia. Pod palcami i znajdowały się na tyle blisko reszty klawiszy, że nie musieliśmy po nie zbyt daleko sięgać. Bliskość ma jednak swoją cenę: często wciskamy przycisk G1, gdy chcieliśmy nacisnąć Escape.

G710 + ma kilka przydatnych funkcji, o których nie wiedziałeś, że bywają przydatne. Takich jak pełny zestaw elementów sterujących multimediami oraz klawisz, który wyłącza przycisk Windows, zapewniając, że przypadkowo nie wyjdziemy z gry.

Logitech G710+  Funkcje

G710 + działa na oprogramowaniu Logitech Gaming Software, które jest tym samym systemem, który zasila wszystkie myszy i klawiatury tej firmy. Ten program jest jednym z najlepszych na rynku: solidny, przyjazny dla użytkownika i lekki.

Klawiatura obsługuje trzy profile, a przełączanie się między nimi jest niezwykle łatwe, ponieważ każdy ma fizyczny przycisk na górze klawiatury. Byliśmy jednak nieco rozczarowani, że nie mogliśmy łączyć gier z profilami, tak jak w przypadku myszy firmy Logitech.

Jednym z najlepszych elementów oprogramowania G710 + jest to, że automatycznie wykrywa wszystkie gry zainstalowane na komputerze. Na przykład skonfigurowanie makra dla „StarCraft II” pozwala wybrać „Przypisz grupę kontrolną 1” zamiast po prostu wciskać Ctrl i 1.

Programowanie makr również było proste. Wystarczyło naciśnięcie przycisku nagrywania makra, wybranie przycisku makra, wprowadzenie żądanej sekwencji przycisków i ponowne naciśnięcie przycisku nagrywania makra. Dzięki temu użytkownicy mogą programować i przechowywać makra w trakcie pracy. Zamiast planować je z wyprzedzeniem i próbować określać, który przycisk najlepiej pasuje do danego makra.

Chociaż funkcjonalność makr w G710 + była doskonała, napotkaliśmy ten sam problem, który mieliśmy z podobnymi klawiaturami. Makra do gier nie są zbyt przydatne poza grami online dla wielu graczy (MMO).  Jeśli grasz głównie w gry akcji / przygodowe, strzelanki jednoosoowe (FPS), strategie w czasie rzeczywistym (RTS) lub podobne gatunki,  nie zauważysz dużych zmian.

Logitech G710+  Wydajność

Graliśmy w standardowe gry Tom's Guide z G710 +: „Titanfall”, „StarCraft II: Heart of the Swarm”, „Watch Dogs” i „Star Wars: The Old Republic”.  Po przetestowaniu klawiatury na czterech najpopularniejszych gatunkach gier na PC, możemy powiedzieć, że sprawdziła się ona we wszystkich aspektach.

Makra przydały się zarówno w „Heart of the Swarm”, jak i „The Old Republic”, ponieważ pozwoliły nam efektywnie podzielić naszą armię science fiction na wiele grup kontrolnych i połączyć techniki miecza świetlnego w skomplikowane wzory.

G710 + to klawiatura z USB, która ma zwykle mniejszą pojemność przewijania lub zdolność do oddzielania jednoczesnych naciśnięć klawiszy od innych odpowiedników PS2. Klawiatura G710 + ma więcej niż 10 klawiszy, co oznacza, że ​​jeśli nie masz dodatkowych palców, nigdy nie wydasz polecenia, które pozostało by niezauważone.

Podsumowanie

W G710 + prawie wszystko działa prawidłowo. Użytkownicy, którzy nie lubią przełączników Cherry MX Brown, będą musieli zmienić tę klawiaturę . Ale poza tym ma wszystko, czego wymaga dobra klawiatura do gier.

Ze względu na podpórkę pod nadgarstki i zbyt gładkie klawisze G710 + nie jest tak wygodna, jak mógłaby być, ale trudno jest znaleźć inne poważne wady tej klawiatury. W obecnej postaci to peryferyjne urządzenie jest poważnym konkurentem dla innych klawiatur dostępnych na rynku w tym segmencie..

Powrót do blogu