VR od Apple będzie podążał za Twoim wzrokiem

VR od Apple - Pogłoski o zestawie słuchawkowym AR i VR firmy Apple krążą od dawna. Wygląda na to, że już niebawem będzie dostępny w sprzedaży. Analityk Ming-Chi Kuo wskazał, że zestaw słuchawkowy Apple „w rozszerzonej rzeczywistości”, łączący zarówno AR, jak i VR, pojawi się już w 2022 roku.

Według marcowej notatki dla inwestorów od Kuo, zestaw słuchawkowy Apple VR będzie śledził oko, aby określić, gdzie patrzy użytkownik. Kuo zauważa, że ​​większość istniejących zestawów słuchawkowych VR jest ograniczona przez zastosowane kontrolery. Opisuje śledzenie wzroku jako „najważniejszą nową technologię interfejsu człowiek-maszyna dla zestawów słuchawkowych”.

Może to stworzyć nowe możliwości interakcji. Przykładowo mrugnięcie może zostać rozpoznane przez czujniki. Z kolei patrzenie na obiekt przez długi czas może spowodować wyświetlenie dodatkowych informacji. Metoda ta została opatentowana przez Apple w 2020 roku.

Zestaw słuchawkowy może również posiadał technologię rozpoznawania tęczówki. Będzie wykorzystana do identyfikacji właściciela za pomocą biometrii. Rozpoznawanie tęczówki może być również używane, gdy użytkownicy chcą kupować aplikacje w okularach lub płacić za produkty za pomocą Apple Pay.

Kuo opisuje zestaw słuchawkowy jako „przenośny”, a nie „mobilny”. Wskazując, że nie jest przeznaczony do użytku poza domem, jak smartfon.

Apple może również wykorzystać informacje o kącie patrzenia, aby zmniejszyć ilość wymaganych obliczeń graficznych. Obszary, na które użytkownik nie patrzy bezpośrednio, mogą być renderowane w niższej jakości. Ich rozmycie jest mniej zauważalne niż w obszarach bezpośrednio w widoku użytkownika.

Zestaw słuchawkowy Apple będzie zasilany przez układ  M1 wykorzystywany w iMacach.

Powrót do blogu