Jaką myszkę kupić do laptopa

Każdy właściciel komputera stacjonarnego bądź laptopa powinien posiadać myszkę. Laptopy posiadają zazwyczaj zintegrowany touch pad, jednak to rozwiązanie nie przypada do gustu wielu użytkownikom. Szczególnie, gdy chcą grać w gry komputerowe wymagające dużej zręczności i szybkich reakcji kursora. Dla graczy są już na rynku specjalistyczne, posiadające wiele dedykowanych dla nich funkcji. Podobna sytuacja występuje, kiedy posiadacz komputera jest grafikiem. Takie osoby muszą posługiwać się myszką, aby skutecznie i komfortowo obsługiwać programy graficzne. Warto wówczas zwrócić na parametry pracy myszki. Wybierać możemy oczywiście spośród różnych marek – kwestia jakości, parametrów, wyglądu, komfortu użytkowania, w tym ergonomii, wzorów, kolorów itd. Więc czym dokładnie powinna się charakteryzować myszka do laptopa?

Jaką mysz wybrać do laptopa?

Myszki można podzielić na modele optyczne i laserowe. Pierwsza grupa wykorzystuje diody świetlne LED, które oświetlają podłoże, na którym leży myszka, a odbite światło zostaje odczytane przez kamerkę. Doskonale nadają się do pracy biurowej. Natomiast druga grupa do swojego działania wykorzystuje diody laserowe, dzięki czemu są bardziej precyzyjne i szybsze, przez co wykorzystywane są przez graczy, jak również i grafików.

Warto sobie zadać pytanie, jakie są właściwie nasze potrzeby. Dla osób pracujących w biurze sugeruje się wybór modeli przewodowych optycznych. Natomiast dla zawodowych graczy proponuje się zakup laserowych przewodowych  myszek do laptopa  zapewniających bardzo szybką reakcję bez jakichkolwiek zakłóceń.

W trakcie zakupu myszki koniecznie zwróćmy uwagę na dodatkowe przyciski. Myszki bardzo często posiadają prócz tych podstawowych przyciski przełączania kart, przewijania, zwiększania czułości i inne. Bardzo często dzięki dedykowanemu oprogramowaniu można zaprogramować istniejące przyciski, aby wykonywały określone funkcje. Zależy to jednak od danego modelu.

Wybierając więc myszkę, powinniśmy zwrócić uwagę na jej technologię, jak również i nasze indywidualne potrzeby. Czasami tańsza myszka do laptopa może w zupełności wystarczyć na przykład do pracy w biurze. Niestety zawodowi gracze muszą postawić na bardziej zaawansowane oraz droższe myszki zapewniające, dużą czułość i niezwykle szybki czas reakcji.

Jaką bezprzewodową myszkę do laptopa wybrać?

Myszki dzielimy również na urządzenia przewodowe oraz bezprzewodowe. Pierwszy typ łączy się z komputerem za pośrednictwem kabla USB, przez co nie grozi nam zerwanie połączenia lub niespodziewane przerywanie płynności działania. Niestety kabel to również ograniczenie, na które zwraca uwagę wielu użytkowników. Takie osoby kupują więc myszki bezprzewodowe. Dają one dużą swobodę korzystania bez ograniczających nas przewodów. Niestety ma to również minusy spowodowane potrzebą wymiany baterii, możliwością zaniku sygnału oraz opóźnienia w komunikacji z komputerem.

Back to blog