Laptop dla studenta

Wraz z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki. Studenci poszukują stancji, kupują podręczniki oraz sprzęt elektroniczny, taki jak laptopy. Studenci rozglądają się po ofercie, aby wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie i do tego w przystępnej cenie. Nie jest to jednak proste, ponieważ sklepy sprzedają nowe przenośne komputery w dość wysokich cenach. Na szczęście z pomocą przychodzą urządzenia poleasingowe, czyli laptopy dobrej jakości w niskiej cenie. Każdy student wie, że dobry laptop zastępuje materiały do pisania oraz są źródłem łatwej i ogólnodostępnej wiedzy. Z tego względu jest to właściwie must have. Czym więc powinien cechować się dobry laptop dla studenta?

Jaki laptop na studia

Stając przed wyborem komputera na uczelnię, rozważamy mnóstwo opcji. Zazwyczaj powinna nas zadowolić wersja biurowa, czyli komponenty laptopa pozwalające na swobodne przeglądanie Internetu oraz korzystanie z pakietu biurowego. Czasami jednak student musi wybrać urządzenie z wydajnym procesorem i dedykowaną kartą grafiki, które zapewnią mu bezproblemowe tworzenie grafiki i walidacje stworzonych programów. Niestety mocne laptopy dla grafików bardzo dużo kosztują. Z tego względu większość osób studiujących decyduje się na zakup urządzenia w statusie outlet – praktycznie jak nowy lub sprzęt powystawowy -  jak na przykład MacBook Pro 13 i5 8GB 128 SSD.

Najlepszy laptop na studia

Ciężko wybrać jeden uniwersalny sprzęt  - odpowiedź na pytanie jaki laptop będzie najlepszy na studia. zależy od studiowanego kierunku, a także indywidualnych potrzeb żaka. Najlepiej jest wykonać listę potrzeb i wedle niej dokonać zakupu. Najczęściej bierze się pod uwagę:

  1. Niewielki rozmiar oraz wagę – każdy student przemieszcza się pomiędzy budynkami uczelnianymi, jak również i podróżuje z miasta do miasta. Z tego względu zakupiony laptop powinien być niewielkich rozmiarów oraz bardzo lekki.
  2. Długi czas pracy na baterii – w trakcie podróżowania bardzo często student nie ma dostępu do prądu. Podobnie na Sali wykładowej, gdzie chcemy zrobić notatki. Z tego względu pojemna bateria to podstawa, aby skutecznie korzystać z laptopa.
  3. Ekran z wysoką rozdzielczością, najlepiej matowy – matryca matowa zapewnia komfortowe korzystanie z komputera, nawet gdy pada na nią światło słoneczne. Wysoka rozdzielczość gwarantuje dokładne odwzorowanie barw.
  4. Dobre podzespoły – w zależności od potrzeb możemy wybrać komputer biurowy lub też gamingowy albo dla grafików. Wszystko jednak kosztuje, im lepszy komputer, tym droższy. Z tego względu dobrze jest wybierać spośród komputerów poleasingowych.
Back to blog