MacBook Pro 13 2017 - Recenzja

Czy warto kupić starszą wersję MacBook Pro 13?

Mamy rok 2017. Apple prezentuje nowego laptopa. Jest nim MacBook Pro o przekątnej ekranu 13 cali. Posiada on dwa porty USB-C; 8 GB RAM i dysk SSD o pojemności 128GB. Nie posiada skolei touchbara.

Apple MacBook Pro 13 - Mid 2017 Reviews

Co przemawia za kupnem MacBook Pro 13 2017?

Projektantom udało się zmniejszyć ramki dookoła zachowując wielkość ekranu. Co może mile zaskoczyć przyszłego użytkownika – to waga. Waży on nieznacznie więcej niż MacBook Air. Jest on idealnym rozwiązaniem w czasie podróży. Wystarczy jeden krok aby odpiąć go od kabli. Jedna przejściówka umożliwia podłączenie lub odłączenie: HDMI od monitora, USB od stacji dokującej oraz USB-C od ładowarki.

Jeżeli lubi ktoś klawiatury o małym skoku to z pewnością ten model jest dla niego. Mechanizm pisania na tym komputerze sprawdza się rewelacyjnie. Płyta dotykowa jest sporej wielkości dzięki czemu można sprawnie i precyzyjnie obsługiwać różne funkcje tego urządzenia. W zasadzie zapominając o myszce.

Czy MacBook Pro 13 2017 posiada jakieś wady?

Niestety dosyć szybko można zaobserwować długość pracy na jednym akumulatorze. Jest to przeciętne 8 godzin. Nie jest to rewelacyjny wynik. Podobnie jak zaletą, wadą też jest rodzaj portów USB-C. Jeżeli chcemy połączyć naszego MacBook Pro 13 z innym urządzeniem będziemy musieli troszkę nad tym pomyśleć. Dlaczego? Wiele obecnych urządzeń nadal wmaga standardowego wejścia USB. To co boli najbardziej to brak złącza MagSafe.

Więc czy warto nabyć macBook Pro 13 z 2017 roku?

Wiadomo, nie jest to komputer idealny ale z pewnością będzie służył użytkownikom przez lata. Jeżeli szukamy solidnego laptopa niekoniecznie z najwyższej półki cenowej jest to dobre rozwiązanie, które zapewnia komfort pracy oraz oszczędność czasu, który tak nie ubłaganie biegnie.

Back to blog