Nowości od Apple w 2021 roku

Ostatnimi czasy  nieustannie otrzymujemy od Apple nowości. Konferencje odbywają się niemal co miesiąc, co oznacza, że w 2020 roku pojawiło się na rynku wiele nowych produktów marki z logo nadgryzionego jabłka. Które premiery tego roku były najważniejsze? A przede wszystkim, jakie są zapowiedzi Apple na rok 2021?

Apple nowości 2020 – co nowego w ofercie?

W 2020 roku nie brakowało nowych propozycji z Cupertino. Wśród oferowanych przez Apple nowości w 2020 roku znalazły się m.in. nowe MacBooki. Szczególną uwagę zwraca nowy MacBook Pro 13 cali z klawiaturą nożycową. Wprowadzenie mocowania nożycowego to przełomowe rozwiązanie, które znacząco zwiększy komfort pracy z laptopem od Apple. Wśród oferowanych przez Apple nowości znalazły się również kolejne MacBooki z serii Air oraz Mac mini. Tym co je wyróżnia, jest zastąpienie procesora Intel, niestandardowym chipem M1.  Mało tego, nowy MacBook Pro 13 to również wydajniejszy niż u poprzedników procesor. Nowości do Apple w 2020 to również liczne iPhone'y. Wprowadzonych do obrotu zostało kilka nowych flagowych modeli, a wśród nich przede wszystkim iPhone 12. Jest to pierwsze urządzenie z modem 5G.

Najciekawsze zapowiedzi Apple 2021

Według zapowiedzi bezpośrednio od Apple oraz licznych przecieków, wydaje się, że rok 2021 może być równie ciekawy co 2020, jeśli chodzi o nowe urządzenia. Na pewno można się spodziewać nowych MacBooków z flagowych serii, a wśród nich kolejnych modeli z Apple Silicon, czyli chipem M1 zamiast procesora Intel. Wiele wskazuje na to, że będą to kolejne wersje Macbooków Pro 14 i 16 cali.

Wśród zapowiedzi Apple na 2021 rok znajduje się iPhone 13, a wraz z nim cała rodzina smartfonów, czyli także wersje Pro i mini. Najwięcej emocji budzi zapowiedź nowych ultra szerokich obiektywów w aparatach, które zostaną  ulepszone. Niemniej ultraszerokie wersje aparatów prawdopodobnie pojawią się tylko w iPhone’ach Pro oraz Pro Max, jeśli takie również zostaną wydane.

Zapowiedziane przez Apple nowości 2021 to również AiPods Studio, czyli nowe słuchawki nauszne. Wykonane w stylu retro słuchawki mają wykrywać położenie obu uszu, szyi oraz głowy. Ciekawostką jest również AirTag, czyli być może jedno z najciekawszych akcesoriów, jakie pojawią się na rynku w 2021. AirTag to znacznik lokalizacji, umożliwiający łatwe znalezienie urządzenia Apple w każdej sytuacji.

Back to blog