Recenzja Jabra Evolve 80

Jabra Evolve 80 to słuchawki które reprezentują najwyższą klasę wśród słuchawek biurowych - Recenzja Jabra Evolve 80

Sprzęt

Widziałem recenzje krytykujące pałąk, mówiącą, że jest ciasny, twardy i niewygodny przy noszeniu przez długi czas. Nowsza wersja nie ma tego. Dzięki ładnie uformowanemu zagłówkowi z gumy i przyzwoitemu naciskowi słuchawki przyjemnie układają się na uszach.

Po wyciągnięciu słuchawek z miękkiej torby zauważysz, że urządzenie daje poczucie wysokiej jakości, a paski regulacyjne zapewniają przyjemne, uspokajające kliknięcie na każdym kroku. Nauszniki, które obracają się w osi pionowej, a także w osi poziomej za pomocą kopułkowych przetworników umieszczonych wewnątrz nauszników, skierowanych bezpośrednio do przewodu słuchowego. W przeciwieństwie do Plantronics Focus, które od czasu do czasu wymagają ponownej regulacji, aby pasowały „idealnie”, siedzą one dobrze przez cały dzień, nie nagrzewając się.

Na lewej muszli słuchawek znajduje się przewód słuchawkowy z niestandardowym gniazdem słuchawkowym TRRS 3,5 mm, które jest w pełni kompatybilne z urządzeniami wykorzystującymi standard okablowania TRRS CTIA (większość smartfonów, Microsoft Surface, produkty Lenovo) oraz dodatkowy pin, który jest używany do wyświetlania statusu LED oraz ładowania. Do ładowania urządzenia można również użyć portu Micro USB. Przewód jest ładny, gruby i mało prawdopodobne, aby się zaplątał, zwłaszcza że Jabra zawiera klips do zarządzania kablami.

Ładowanie?

Tak, ten przewodowy zestaw słuchawkowy zawiera wbudowaną baterię do obsługi wbudowanej aktywnej redukcji szumów. Ładowanie trwa około 3 godzin, a instrukcja podaje, że działa przez około 24 godziny. Po rozładowaniu baterii zestaw słuchawkowy będzie działał bez ANC.

Cechy

Fajnie, że możesz podłączyć słuchawki do większości urządzeń i sprawić, by działały poprawnie ze Skype4B.

Evole link jest małym okrągłym dyskiem, który można przechowywać na biurku w dogodnym miejscu.. Ma ładny gumowy pierścień piankowy na spodzie, który zapobiega przesuwaniu się po całym biurku. Elementy sterujące są wyposażone w ładne, proste w użyciu przyciski.

Podobnie jak w przypadku większości urządzeń z certyfikatem Skype4B, instalacja była prosta. Podłączenie Evolve Link dało natychmiastowy dostęp do urządzenia dźwiękowego, a także zwykłych funkcji, takich jak głośność, wyciszenie, odpowiedź / rozłączenie, a także tłumienie głośności dla mediów w tle.

Zajęty?

Nawet bez zainstalowanego oprogramowania duża dioda LED po obu stronach zestawu słuchawkowego świeci się, wskazując, że prowadzisz rozmowę. Możesz także ręcznie ustawić tryb zajętości, dotykając ikony Jabra na Evolve Link. To również zapala się, aby pokazać wszystkim, że aktualnie rozmawiasz - „Jestem zajęty, odejdź”

Jakość dźwięku

Nie jestem audiofilem. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że to, co brzmi dobrze dla jednej osoby, nie zawsze brzmi dobrze dla innej. Nienawidzę też używać wymyślonych słów do określania, jak brzmi zestaw słuchawkowy.

Jakość głośników

Dźwięki z wyższej częstotliwości są wyraźne i nie tracą szczegółów przy większej głośności. Jednak pasmo średnie oraz niskie jest straszne! Z 40-milimetrowymi przetwornikami i odpowiednimi nausznikami oczekiwałem lepszego, dużo lepszego dźwięku.

Z drugiej strony redukcja szumów jest naprawdę niesamowita i jest z pewnością najlepsza, jaką wypróbowałem z zestawem słuchawkowym UC. Ze względu na tłumienie oferowane przez zamknięte słuchawki, a także wiele mikrofonów współpracujących z DSP, aby jeszcze bardziej zmniejszyć hałas w tle. Nie występuje również efekt „drapania”, jaki może wywołać niektóre ANC, jeśli dotykasz czymś mikrofon.

Jakość mikrofonu

Evolve 80 zapewnia wyraźny, ostry dźwięk bez szumu w tle.

 

 

Back to blog