Recenzja myszy Logitech M325c

Recenzja myszy Logitech M325c - znamy wiele przyjaznych biznesowi, dwukolorowych, czarno-szarych myszy. Bezprzewodowa mysz optyczna Logitech M325c (29,99 USD) nie jest jedną z nich. Jest bardzo mały, więc dobrze jest zabrać go ze sobą w torbie na laptopa. Do wyboru masz wiele żywych kolorów i wzorów, które urozmaicą Twoje biurko. Dzięki niewielkim rozmiarom i zabawnemu wzornictwu może nawet dobrze działać jako pierwsza mysz dziecka. Nie ma wielu dzwonków i gwizdków. Kółko przewijania może być dla niektórych trochę zbyt czułe. Ale jeśli potrzebujesz podstawowej, niedrogiej myszy bezprzewodowej z odrobiną dodatkowego stylu, warto przyjrzeć się M325c.

Projekt i funkcje

Ma zaledwie 3,73 na 2,24 na 1,54 cala (HWD) i o wadze 3,28 uncji.  M325c (17,99 USD w Best Buy) jest bardzo mały i lekki, mniej więcej tego samego rozmiaru. Lecz lżejszy niż gotowa do podróży bezprzewodowa mysz optyczna Rapoo 3100P (w cenie Amazon) (3,5 na 2,25 na 1,35 cala (HWD); 3,52 uncji). Jest nieco bardziej kompaktowy niż wybór redaktorów dla podstawowych myszy bezprzewodowych, własna mysz bezprzewodowa Logitech M320 (49,99 USD w Amazon) (4,15 na 2,67 na 1,51 cala; 3 uncje).

Mam dość małe dłonie, dlatego też myszka ta z drudnością się w niej mieści. Jest zrobiony z błyszczącego plastiku dookoła, więc jest trochę śliski w dotyku. Przyciski prawego i lewego kliknięcia są lekko wklęsłe, dzięki czemu dopasowują się do kształtu opuszków palców. Jest to standardowa mysz z prawym i lewym przyciskiem myszy z kółkiem przewijania pośrodku. Mysz jest oburęczna, więc mogą jej używać zarówno osoby leworęczne, jak i prawe. M325c jest zgodny z systemami Windows, Mac, Chrome OS i Linux.

M325c to prosta mysz z kilkoma funkcjami, ale możesz przechylić kółko przewijania w lewo (do tyłu) lub w prawo (do przodu), aby naśladować strzałki nawigacji po stronach w przeglądarce internetowej. Uznałem, że jest to niepotrzebna funkcja, do której podczas testów trzeba było się przyzwyczaić. Pod kółkiem przewijania znajduje się mała kontrolka, która zmienia kolor na zielony, sygnalizując, że mysz jest włączona.

Odwróć mysz, a znajdziesz przycisk włączania / wyłączania. Wewnątrz znajduje się gniazdo na nano odbiornik USB i pojedynczą baterię AA (tę ostatnią musisz zapewnić). Według firmy Logitech, powinno być możliwe używanie myszy przez około 18 miesięcy, zanim konieczna będzie wymiana baterii.

Najbardziej godną uwagi cechą M325c są opcje kolorowego projektu. Moja jednostka testowa miała projekt sowy w kształcie gwiazdy w kolorze niebieskim, zielonym, czerwonym i żółtym. Do wyboru jest osiem dodatkowych projektów, w tym chłodna niebieska szewron, jasny wzór rozbłysku słonecznego i inne. Wszystkie są bardzo kolorowe i zapewniają przyjemną przerwę od nudnych myszy mono, które widzisz na większości stacji roboczych.

Wyniki i wnioski

Aby sparować bezprzewodową mysz optyczną Logitech M325c z komputerem, po prostu włóż odbiornik nano do portu USB i włącz mysz. Mysz korzysta z połączenia bezprzewodowego 2,4 GHz, a podczas testów opóźnienie praktycznie nie istniało. Dzięki rozdzielczości 1000 punktów na cal (dpi) czułość myszy jest zgodna z innymi bezprzewodowymi myszami budżetowymi. Działała bezproblemowo na większości powierzchni podczas moich testów. Kółko przewijania jest trochę zbyt czułe jak na mój gust, dzięki czemu łatwo jest przypadkowo przewijać w górę lub w dół. W przeciwnym razie mysz działa dobrze.

Mysz bezprzewodowa M320 firmy Logitech jest łatwiejszą do trzymania opcją z gumowanym uchwytem, ​​który prawdopodobnie zmieści więcej dłoni niż M325c. Jeśli szukasz bardziej programowalnej opcji, warto przyjrzeć się myszy Logitech Wireless Mouse M560 (39,99 USD w firmie Logitech). Mimo to M325c to zabawna, kolorowa mysz do okazjonalnego użytku, podróży lub jako pierwsza mysz dla dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą myszy optycznych i bezprzewodowych.

 

Back to blog