Technologiczne trendy na 2021 rok

Miniony 2020 rok z całą pewnością zaskoczył nas wszystkich i sprawił, że byliśmy zmuszeni do niemal całkowitej zmiany sposobu codziennego funkcjonowania. Światowa pandemia zmusiła firmy z niemal wszystkich branż do metamorfozy sposobu prowadzenia działalności, przede wszystkim przyspieszając proces cyfrowej transformacji, która w wielu branżach jeszcze przez długi czas mogła nie nadejść. Wobec takich nieplanowanych, ale też niezbędnych w obecnej sytuacji zmian, rynek nowoczesnych technologii również musiał dostosować się do pojawiających się wymagań i zaproponować rozwiązania, które zaspokoją potrzeby, jakie napłynęły z różnych stron. Proces ten cały czas trwa, a 2021 rok będzie czasem poszukiwań i stabilizacji. 

Nowoczesne technologie odpowiedzią na potrzeby popandemicznej rzeczywistości

Chcąc określić jakich technologicznych trendów możemy spodziewać się w 2021 roku, wystarczy przyjrzeć się aktualnym potrzebom rynku, na które technologiczni potentaci odpowiadają w mgnieniu oka. Przeniesienie biznesu, pracy, nauki do świata online z pewnością będzie definiowało to, na jakie nowości technologiczne możemy liczyć w tym roku.

Technologiczne trendy na 2021 rok - Nowe urządzenia smart 2021

Rynek smartfonów jak pokazuje historia poprzednich lat, ma się świetnie. Każdego roku możemy liczyć na premierę nowych urządzeń od gigantów branży takich jak Samsung, Apple czy Xiaomi. Pandemia koronawirusa nie zatrzymała smartfonowego szaleństwa, można wręcz powiedzieć, że jeszcze bardziej napędziła lawinę, pokazując, że dzięki właśnie tym urządzeniom udało nam się przetrwać lockdown, to właśnie one dawały nam kontakt z bliskimi, umożliwiały pracę oraz dawały namiastkę rozrywki. W 2021 roku możemy więc liczyć na kolejne premierowe modele tych urządzeń, zaskakujące jeszcze większą ilością możliwości.

Premiery smartfonów 2021

Na początek jedne z największych graczy w branży – firma Apple, która w tym roku planuje wypuścić kilka nowych modeli smartfonów. Tradycyjnie jesienią możemy spodziewać się flagowego iPhone 13, ale też kilka budżetowych modeli takich jak iPhone 13 mini, iPhone 13 pro, czy iPhone SE 2 Plus. Firma Samsung nie pozostaje w tyle i również planuje w tym roku wypuszczenie kilku nowych modeli. W 2021 roku możemy więc oczekiwać premiery Samsunga S21, ale też Samsunga Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold FE, oraz kilku nowych modeli ze średniej półki cenowej, takich jak Samsung Galaxy A12 czy Galaxy A02s. Mówiąc o premierach smartofonów 2021, nie możemy zapomineć o chińskiej marce, która bardzo szybko zawojowała cały świat. Firma Xiaomi, bo o niej mowa w tym roku planuje wypuścić na rynek nowy model swojego flagowego smartfona Xiaomi Mi11, ale to nie jedyny nowy model zapowiadany na ten rok.

Premiery urządzeń 2021 – technologiczne trendy w branży smart TV

Nie tylko branża smartfonów w 2021 roku będzie intensywnie zasypywać nas technologicznymi nowinkami i innowacyjnymi modelami telefonów. W branży smart TV również trwają bardzo intensywne prace nad tym, między innymi nad sztuczną inteligencją, maksymalnie naturalnym obrazem, współpracą ze smartfonami czy też wbudowanymi systemami audio. Tutaj również widać wpływ pandemicznej rzeczywistości, która brutalnie odłączyła nas od dostępu do kin, których miejsce zajęły domowe telewizory i inne sprzęty audio-wideo. Idealna jakość obrazu, a także rozwiązania smart to dziś kluczowe kwestie, nad którymi pracują producenci telewizorów.

Back to blog