Zielona energia od Apple

Zielona energia według Apple

Cupertino w Kalifornii - nowo ukończone projekty Apple w zakresie odnawialnych źródeł energii, będące częścią planowanych przez firmę 4,7 miliardów dolarów wydatków na Zielone Obligacje. Dostarczają one czystą energię lokalnym społecznościom, jednocześnie zmniejszając emisję dwutlenku węgla. W 2020 roku Apple sfinansował 17 projektów Green Bond, które pozwolą uniknąć średnio 921 000 ton emisji dwutlenku węgla rocznie, co odpowiada usunięciu z dróg prawie 200 000 samochodów. Projekty będą generować 1,2 gigawata energii odnawialnej na całym świecie. A Apple doda ponad 350 megawatów nowo zainstalowanej energii odnawialnej w ciągu ostatniego roku w Nevadzie, Illinois, Wirginii i Danii. Emisje zielonych obligacji Apple należą do największych w sektorze prywatnym.

„Apple dokłada wszelkich starań, aby chronić planetę, którą wszyscy dzielimy, za pomocą rozwiązań wspierających społeczności, w których pracujemy” - powiedziała Lisa Jackson, wiceprezes Apple ds. Środowiska, polityki i inicjatyw społecznych. „Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby walczyć ze skutkami zmian klimatycznych, a nasza inwestycja w wysokości 4,7 miliarda dolarów wpływów ze sprzedaży Zielonych Obligacji jest ważnym motorem naszych wysiłków. Ostatecznie czysta energia to dobry interes ”.

Zielona energia od Apple - jak to się zaczęło?

Od czasu historycznego porozumienia w sprawie zmian klimatu na konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP21) w Paryżu w 2015 r. Apple zainwestował pieniądze z trzech źródeł emisji zielonych obligacji, aby wesprzeć globalne wysiłki na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla. W lutym 2016 r. Firma wyemitowała pierwszą zieloną obligację o wartości 1,5 mld USD, a następnie w wysokości 1 mld USD w czerwcu 2017 r. Po ogłoszeniu przez byłą administrację Stanów Zjednoczonych zamiaru wycofania się z porozumienia osiągniętego na COP21. W listopadzie 2019 roku Apple wyemitował swój trzeci zestaw zielonych obligacji i pierwszy w Europie. Z dwoma obligacjami po 1 miliard euro każda (o łącznej wartości około 2,2 miliarda dolarów).

Oprócz tych wyszczególnionych w raporcie Apple Green Bond Impact, firma kontynuowała finansowanie nowych projektów wspierających projektowanie. Jak i  inżynierię niskoemisyjną, efektywność energetyczną, energię odnawialną, ograniczanie emisji dwutlenku węgla i sekwestrację dwutlenku węgla. Apple przeznaczył ponad połowę swoich całkowitych wydatków na zielone obligacje.  2,8 miliarda dolarów - i będzie nadal inwestował w projekty dotyczące emisji dwutlenku węgla. W lipcu ubiegłego roku firma przedstawiła swój plan neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całej swojej działalności. Łańcuchu dostaw produkcji i cyklu życia produktów do 2030 r. Apple już dziś jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla dla swoich globalnych operacji korporacyjnych.

Najnowsze inwestycje Apple w energię odnawialną

Projekt solarny w Reno w stanie Nevada. 180-hektarowy obiekt znajdujący się w parku technologicznym Reno dostarcza teraz energię do centrum danych Apple w Nevadzie. Projekt, uznany przez magazyn Solar Builder za „Projekt roku na skalę użytkową”. Stworzył 236 miejsc pracy w budownictwie z czystą energią, z których ponad 90 procent zostało obsadzonych przez mieszkańców Nevady. Stanowi inwestycję o wartości ponad 60 milionów dolarów. Ta inwestycja dostarcza 50 megawatów energii odnawialnej do Apple. Dołączając do trzech innych projektów firmy w Nevadzie, które dostarczają 270 megawatów.

Zielona energia od Apple - farmy wiatrowe

Największe lądowe turbiny wiatrowe w Danii. Firma Apple zakończyła budowę dwóch największych na świecie lądowych turbin wiatrowych. Obecnie są działającym źródłem czystej, odnawialnej energii. Znajdujące się w pobliżu duńskiego miasta Esbjerg. 200-metrowe turbiny mają produkować 62 gigawatogodziny każdego roku. Wystarczającą ilość do zasilenia prawie 20 000 domów. I będą służyć jako miejsce testowe dla potężnych morskich turbin wiatrowych. Energia wyprodukowana w Esbjerg będzie zasilać centrum danych Apple w Viborg, a cała nadwyżka energii trafi do duńskiej sieci.

Roczne sprawozdanie z wpływu zielonej energii od Apple obejmuje przeznaczenie jej wpływów z zielonych obligacji za 2019 r. Na projekty środowiskowe, w ramach których poniesiono wydatki między 29 września 2019 r. a 26 września 2020 r.

Apple zrewolucjonizowało technologię, wprowadzając komputer Macintosh w 1984 r. Obecnie Apple jest światowym liderem w dziedzinie innowacji, oferując iPhone'a, iPada, Maca, Apple Watch i Apple TV. Pięć platform oprogramowania Apple - iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS - zapewnia bezproblemową obsługę na wszystkich urządzeniach Apple i daje ludziom przełomowe usługi, takie jak App Store, Apple Music, Apple Pay i iCloud. Ponad 100 000 pracowników Apple jest zaangażowanych w tworzenie najlepszych produktów na świecie i zostawienie świata lepszym, niż go zastaliśmy.

 
 
Back to blog